Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Tychach ma dwie klasy licealne i nową bursę

Jedna z nielicznych szkół prowadzonych w Tychach przez stowarzyszenie - Szkoła Mistrzostwa Sportowego - zainaugurowała nowy rok szkolny 2021/2022. Przeczytaj, jakie są tu nowości.

W tyskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego wraz nowym rokiem szkolnym uruchomiono dwie klasy licealne oraz oddano do użytku bursę, w której zostaną zakwaterowani przyjezdni uczniowie.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Tychach cieszy się powodzeniem

W uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego w tyskiej SMS wzięli udział, marszałek województwa Jakub Chełstowski, prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera oraz przedstawiciele samorządu lokalnego Miasta Tychy.

- Cieszę się, że właśnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tychach inaugurujemy nowy rok szkolny. To wyjątkowe miejsce, w którym stworzono fantastyczne warunki do szkolenia i treningów. Za profesjonalizm z jakim je przygotowano należą się wielkie gratulacje. Dzieciom i młodzieży życzę wielu sukcesów. Rodzicom by byli dumni ze swoich młodych sportowców i zawsze ich dopingowali – powiedział marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Program uroczystości wypełniły pokazy sekcji akrobatycznej i judo. Stadion Śląski przekazał piłki dla adeptów futbolu tyskiej szkoły.

- Młodzież ma tutaj wyśmienite warunki do treningów. Fakt, że takich miejsc i obiektów przybywa dobrze wróży szkoleniu na wszystkich jego etapach – podkreślił prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Tychy została założona przez Akademię Piłki Nożnej SMS Tychy w 2017 roku.

Dzieci i młodzież mogą tu trenować nawet grę w golfa

Obecnie dzieci i młodzież mogą trenować w pięciu dyscyplinach:

  • piłce nożnej,
  • hokeju,
  • akrobatyce,
  • judo,
  • golfie

Szkoła uruchomiła właśnie dwie klasy licealne - o profilach hokej i piłka nożna.. Powstała także bursa, w której zostaną zakwaterowani uczniowie z innych miast.

Bursa dla uczniów z dalekich stron

- Na potrzeby liceum zaadaptowaliśmy część hotelową. Uczniowie zakwaterowani w bursie będą mogli – i to dosłownie – przyjść na zajęcia w kapciach, bo do klas mają kilka metrów – mówi Marcin Kuśmierz, prezes SMS w Tychach.

Funkcję dyrektora bursy objął Marek Wleciałowski, były zawodnik Ruchu Chorzów, obecnie trener, który, co warto przypomnieć, pełnił rolę asystenta Waldemara Fornalika, w czasach, gdy ten był selekcjonerem reprezentacji Polski. W tyskim SMS będzie sprawował opiekę zarówno sportową, jak i wychowawczą nad młodymi zawodnikami.

- Po czterech latach od powołania do życia szkoły, łącznie z podstawówką i liceum mamy już 400 uczniów. Klasy licealne w sumie liczą 41 osób. Na starcie w bursie zamieszka 10 uczniów, docelowo będzie ich 35. Zainteresowanie jest spore. Otrzymujemy mnóstwo zapytań o możliwość zakwaterowania od rodziców uczniów kończących szkoły podstawowe, więc można założyć, że dość szybko będziemy mieć komplet. W przypadku klas hokejowych będziemy mieć uczniów na przykład z Krynicy. Młodzi piłkarze, którzy zasilą klasę liceum, przyjadą z okolic Bielska-Białej czy Jaworzna. Dla nich i dla ich rodziców to duży komfort. Zamiast tracić czas na dojazdy, po prostu zostaną u nas – dodaje Marcin Kuśmierz.

- Mamy swoje wyzwania, a ich wspólnym mianownikiem jest ciągły rozwój. Kolejnym celem jest na przykład budowa boiska. Piłka nożna cieszy się oczywiście największą popularnością, ale z coraz większym zainteresowaniem spotyka się akrobatyka, którą coraz chętniej trenują nie tylko dziewczynki, ale także chłopcy. Jak wiadomo Tychy to miasto hokeja. Liczymy, że nasi absolwenci zaczną w przyszłości zasilać nasz klub – podsumowuje Marek Białoń, dyrektor SMS w Tychach.

czytaj więcej:

Autobusy

Zmiany w organizacji ruchu oraz bezpłatna komunikacja

Dzień Edukacji Narodowej Tychy

Dzień Edukacji Narodowej w Tychach

Markus spiske VO5w2 Ida70s unsplash

Tragedia w Tychach. Oficjalne oświadczenie spółki Master

In 20210616 123427639

Kolejne skrzyżowanie będzie nieprzejezdne

Zablokowany pojazd

Kolejny kierowca zablokował się pod "Mostem Mistrzów"

Lotto

Niedaleko Tychów ktoś wygrał wielkie pieniądze!

Policja

Policjanci uświadamiali tyskich seniorów