Szmal i Niedźwiedź w SP35. Uczniowie wzięli udział w pokazowym treningu piłki ręcznej

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 35 im. Matki Teresy z Kalkuty z Oddziałami Integracyjnymi, wzięli udział w spotkaniu z polskimi ambasadorami nadchodzących Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023 odbędą się w Polsce i Szwecji. Jednym z miast, w których rozgrywane będą mecze są Katowice. Z okazji zbliżających się rozgrywek, oprócz oficjalnej maskotki mistrzostw (ruda wiewiórka PAX), w promocję wydarzenia zaangażowano także osoby związane z tą dyscypliną sportową.

Sławomir Szmal i Iwona Niedźwiedź. To nazwiska znane nie tylko w świecie piłki ręcznej. Byli reprezentanci polskiej drużyny pełnią teraz rolę ambasadorów wydarzenia. Jednym z ważniejszych zadań jest próba zainteresowania najmłodszych pasją do szeroko pojętej aktywności fizycznej.

- Dostaliśmy ze Sławkiem bardzo zaszczytną rolę bycia ambasadorem i staramy się z tej roli wywiązywać jak najlepiej. Oboje mamy za sobą piękne sportowe historie i będziemy je przemycać wśród tych spotkań z młodzieżą. Będziemy starali się inspirować do tego, żeby angażować się w sport i aktywność fizyczną - przyznała Iwona Niedźwiedź.

Pokazowe spotkanie zorganizowano z inicjatywy marszałka Jakuba Chełstowskiego i prezydenta miasta Andrzeja Dziuby. Po oficjalnej części, młodzi adepci piłki ręcznej, wspólnie z innymi wiodącymi sekcjami sportowymi, mogli wysłuchać rad i wskazówek zasłużonych sportowców. Uczniowie mieli okazję do wykonania pamiątkowych zdjęć i zdobycia autografów. Część z nich zadeklarowała zainteresowanie zbliżającymi się rozgrywkami.

- Chcemy promować tą największą imprezę, jaka już wkrótce odbędzie się w naszym kraju i w Szwecji. Cieszę się bardzo, że ten turniej zagości także w Katowicach, z racji tego, że to niekoniecznie największy obiekt tworzy atmosferę, ale przede wszystkim tworzą to ludzie. Ja was serdecznie zapraszam, bo jest to olbrzymie wsparcie dla zawodników, jeśli mają doping. Strasznie zazdroszczę zawodnikom, bo to jest coś niesamowitego. Po prostu gęsia skórka - powiedział Sławomir Szmal.

Już 11 stycznia 2023 roku, w Spodku odbędzie się mecz otwarcia, w którym Polacy zmierzą się z drużyną Francji. W katowickim obiekcie sportowym rozegranych zostanie 21 z 61 turniejowych spotkań odbywających się w Polsce. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023 odbędą się w dniach 11-29 stycznia 2023 w Polsce (Katowice, Kraków, Gdańsk, Płock) i Szwecji.