Szok! Mieszkaniec Tychów znalazł martwe łabędzie w Parku Północnym

Zwłoki ptaków zostały znalezione 29 marca 2021 roku, przy brzegu jednego z parkowych stawów. O zdarzeniu poinformował nas mieszkaniec miasta.

Dwa martwe łabędzie, które zginęły w tym samym czasie. W tej chwili trudno spekulować, co mogło być przyczyną ich śmierci. Służby otrzymały zgłoszenie około godziny 10:00. Na miejsce zadysponowano zastęp straży pożarnej. Po potwierdzeniu zdarzenia - Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazało informację do odpowiedniego wydziału Urzędu Miasta. Urzędnicy przekazali sprawę do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Tychach. W tej chwili - w parku trwa interwencja pracowników inspektoratu oraz straży miejskiej. Martwe ptaki trzeba usunąć ze zbiornika wodnego i przekazać do dalszych badań.

- Padle łabędzie poddamy u nas sekcji i jej wyniki zadecydują czy sprawa będzie rozpatrywana dalej. Informacje powinniśmy otrzymać dziś po południu. - przekazał Powiatowy Lekarz Weterynarii Jacek Ratka.

O dalszym rozwoju sprawy będziemy Państwa informować. Już wkrótce dowiemy się, czy do śmierci ptaków przyczyniły się osoby trzecie.

czytaj więcej:

Centrum dystrybucyjne Action w Bieruniu

Handlowy gigant otworzył centrum dystrybucyjne w Bieruniu

Filip mroz oko 4 Wno M98 unsplash

Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom

L

Napis Tychy i tyska „Żyrafa” na pomarańczowo. Dlaczego?

Studio dekorasyon vngzm4 P2 B Ts unsplash

Pracownicy TZUK uczą się zmian klimatu

Zameczek Myśliwski w Promnicach

Zamek Myśliwski w Promnicach. Jak przebiega remont?

Pojemnik na nakrętki Tychy

Nowy pojemnik na nakrętki w mieście!

Zabezpieczenia podczas meczu w Tychach

Ponad 300 policjantów zabezpieczało mecz