Szok! Mieszkaniec Tychów znalazł martwe łabędzie w Parku Północnym

Zwłoki ptaków zostały znalezione 29 marca 2021 roku, przy brzegu jednego z parkowych stawów. O zdarzeniu poinformował nas mieszkaniec miasta.

Dwa martwe łabędzie, które zginęły w tym samym czasie. W tej chwili trudno spekulować, co mogło być przyczyną ich śmierci. Służby otrzymały zgłoszenie około godziny 10:00. Na miejsce zadysponowano zastęp straży pożarnej. Po potwierdzeniu zdarzenia - Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazało informację do odpowiedniego wydziału Urzędu Miasta. Urzędnicy przekazali sprawę do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Tychach. W tej chwili - w parku trwa interwencja pracowników inspektoratu oraz straży miejskiej. Martwe ptaki trzeba usunąć ze zbiornika wodnego i przekazać do dalszych badań.

- Padle łabędzie poddamy u nas sekcji i jej wyniki zadecydują czy sprawa będzie rozpatrywana dalej. Informacje powinniśmy otrzymać dziś po południu. - przekazał Powiatowy Lekarz Weterynarii Jacek Ratka.

O dalszym rozwoju sprawy będziemy Państwa informować. Już wkrótce dowiemy się, czy do śmierci ptaków przyczyniły się osoby trzecie.