Szok! Okradł własnego dziadka!

Nie ma dnia, by policja nie przyjmowała zgłoszeń dotyczących wykorzystywania seniorów - najczęściej padają oni ofiarami wyłudzeń finansowych. Oszustwa metodą "na wnuczka" w dalszym ciągu zyskują złą sławę. W przypadku tej historii, najgorsze jest to, że własnego dziadka okradł... jego 30-letni wnuk.

Z zimną krwią

Gdy starszy mężczyzna opuścił swoje mieszkanie, jego wnuk - osoba, której ufał i powierzał wiele spraw - splądrowała jego mieszkanie. Złodziej ogołocił starszego mężczyznę ze wszystkich jego oszczędności. Było to ponad 80 tysięcy złotych w kilku walutach!

Szybkie śledztwo

Od zgłoszenia zawiadomienia o kradzieży pieniędzy z mieszkania do zatrzymania 30-latka minął niespełna tydzień. Mundurowi z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu dzięki szeroko zakrojonej pracy operacyjnej bez problemu dotarli do sprawcy. Oszukany mężczyzna, nie miał pojęcia, kto mógł zabrać z mieszkania wszystkie pieniądze. W chwili ujawnienia złodzieja - nie ukrywał zdumienia.

Surowe konsekwencje

Senior bez namysłu złożył wniosek o ściganie i ukaranie członka rodziny. Wnuk-złodziej zdążył wydać prawie 2 tys. zł. Pozostałe pieniądze wróciły już do właściciela. 30-latek usłyszał już zarzut kradzieży, do której oczywiście się przyznał. Za popełniony czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP w Tychach