Tichauer Art Gallery. Tomasz Beksiński – romantyk czy wampir? Koncert i spotkanie z Anją Orthodox

W piątek 15 lipca o godzinie 19.00 w Tichauer Art Gallery w Browarze Obywatelskim Tychach, odbędzie się spotkanie z bliską przyjaciółką Tomka Beksińskiego – Anją Orthodox. Artystka opowie publiczności o swojej przyjaźni z Tomkiem, jego życiu i pasjach. Odbędzie się także koncert zespołu Closterkeller.

Zdzisław Beksiński
Beksiński na Śląsku

W Tichauer Art Gallery w Tychach do 25 września 2022 r. trwa wystawa dzieł Zdzisława Beksińskiego „Beksiński na Śląsku”. W ramach wystawy odbywają się także wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich będzie piątkowe spotkanie z Anją Orthodox. Wieczór 15 lipca od godziny 19.00 upłynie pod hasłem „Tomasz Bekisiński – romantyk czy wampir”. Piosenkarka Anja Orthodox porozmawia z publicznością i powspomina Zdzisława i Tomka Beksińskich, opowie anegdoty z czasów jej przyjaźni z Tomkiem oraz wykona kilka utworów z repertuaru Closterkellera. Dodatkowo widzowie będą mogli porozmawiać z Marianem Majchrzakiem, znajomym rodziny Beksińskich i kolekcjonerem sztuki z Nowego Jorku.

Dodatkowo spotkaniu towarzyszyć będą ulubione utwory Tomasz Beksińskiego. Wieczór muzyczny poprowadzi Janusz Barycki z Fundacji Beksiński.

Festiwal „Beksiński na Śląsku” jest organizowany przy współudziale Muzeum Historycznego w Sanoku, Fundacji Beksiński i domu aukcyjnego Agra-Art. Jest to pierwsza w historii, niepowtarzalna i tak kompleksowa prezentacja twórczości i ogromnej kreacji tego wielkiego artysty, w tym roku w Polsce do zobaczenia tylko w Tichauer Art Gallery w Tychach do 25 września.

Ceny biletów wystawy w Tichauer Art Gallery

Orientacyjny czas zwiedzania wystawy to 40 min. Bilety oferowane są na określone przedziały godzinowe: od poniedziałku do piątku 12:00 - 15:00, 15:00 - 18:00, 18:00 - 21:00 oraz w soboty i niedziele 9:00 - 12:00, 12:00 - 15:00, 15:00 - 18:00, 18:00 - 21:00. W wybranym przedziale czasowym można odwiedzić ekspozycję o dowolnej porze.

Tichauer Art Gallery znajduje się przy ulicy Browarowej 21 w Tychach.

Ceny biletów:

  • Wystawa malarstwa Zdzisława Beksińskiego: bilet normalny: 39 zł, bilet ulgowy: 30 zł
  • Wystawa malarstwa Zdzisława Beksińskiego + Wystawa Beksiński Multimedia Exhibition – Human Condition: bilet normalny: 55 zł, bilet ulgowy: 45 zł, bilet grupowy (powyżej 30. osób): 45 zł