Tłum przyszłych rodziców zajrzał w weekend na tyską porodówkę

Szpital Megrez w Tychach zorganizował w ostatnią sobotę (17 czerwca) dzień otwarty na oddziałach ginekologiczno-położniczym i noworodkowym, w ramach którego blisko sto par i przyszłych rodziców mogło poznać kadrę i uzupełnić wiedzę na przygotowanych dla nich zajęciach.

Porodówka należącego do tyskiego i bieruńsko-lędzińskiego samorządu szpitala staje się jego wizytówką. Oddział od czasu wielkiego remontu sprzed dwóch lat chwali się wysokiej klasy sprzętem - znaleźć tu można wanny do porodów w wodzie i najnowsze rozwiązania w technice położniczej. Przekłada się to na dobrą renomę placówki, która płynie też z zaufania do jej kadry - świadczyć o tym może choćby ilość zdjęć noworodków, które za zgodą rodziców są publikowane od maja tego roku w oddziałowej galerii "Megreziątek" na Facebooku. W miniony weekend oddziały zaprosił przyszłych rodziców, by oswoili się z miejscem i jego kadrą oraz rozwiali ewentualne wątpliwości.

Cenna wiedza z pierwszej ręki

Przybyli z miasta i okolic goście mieli okazję zobaczyć od środka salę cięć cesarskich, trakt i sale porodowe, jak również porozmawiać z lekarzami i położnymi, którzy przygotowali warsztaty i prelekcje na temat m.in. pierwszej pomocy u noworodka oraz ciężarnej, badań prenatalnych, karmienia piersią, kangurowania czy porodów w wodzie. Kadra służyła też poradami na temat pielęgnacji matki i noworodka.

Spragnionych przedmiotowej wiedzy tyska porodówka zachęca do sprawdzania swojego informacyjno-wizerunkowego profilu na Facebooku (Porodówka Szpitala Megrez – z Tych dobrze urodzonych), gdzie publikowane są porady dotyczące ciąży, porodu i opieki nad noworodkiem oraz zobaczyć wspomniane zdjęcia dzieci urodzonych w tym szpitalu.

Megrez inwestycje maj 2023 2

Może Cię zainteresować:

Sporo nowego sprzętu w szpitalu Megrez i remont tyskiej stacji pogotowia

Autor: Arkadiusz Korejwo

19/05/2023

Szpital Megrez tychy 3

Może Cię zainteresować:

Wnętrza nowego pawilonu głównego tyskiego szpitala. Skala inwestycji w Megrezie imponuje

Autor: Arkadiusz Korejwo

01/03/2023

Tychy wiki 2

Może Cię zainteresować:

Quiz dla znawców Tychów. Tylko dla orłów!

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/06/2023