To już prawie pewne. W Tychach powstanie nowe lodowisko

Prezydent Tychów, Andrzej Dziuba zapowiedział, że w mieście powstanie drugie lodowisko. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 15 milionów złotych.

Tafla lodowa tychy

Dziś, 3 września 2021 roku, na terenie Stadionu Zimowego w Tychach uroczyście podpisano list intencyjny dotyczący powołania Śląskiego Domu Hokeja. Uczestniczący w wydarzeniu prezydent Tychów, korzystając z okazji poinformował także o planach budowy nowego lodowiska w mieście.

My też, jako miasto, staramy wspierać się hokej jak to tylko możliwe, oczywiście w ramach obowiązujących przepisów i naszych możliwości finansowych. Myślę, że też dobrze będzie Państwu jeden „news” dziś sprzedać. Jesteśmy blisko podpisania umowy, czy właściwie podjęcia ostatecznej decyzji o budowie drugiego lodowiska, takiego bardziej treningowego. Udało się w końcu ustalić lokalizację, nawiązaliśmy kontakt z firmą, która ma gotowe projekty kompaktowe. To będzie projekt za około kilkanaście milionów złotych, więc w końcu młodzież nie będzie musiała grać o 6 rano, czy o 2 w nocy, bo tak to lodowisko jest eksploatowane, jest tak duże zapotrzebowanie na tę dyscyplinę sportu – mówił Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Lodowisko ma powstać w sąsiedztwie Zespołu Szkół Municypalnych. Koszt inwestycji wycenia się na około 15 milionów złotych. Projekt ma być prosty – prócz samej tafli ma się w nim znaleźć tylko zaplecze sanitarne. Nowatorski będzie za to system chłodzenia, rozwiązania technologiczne w tej materii są wciąż dyskutowane. Obiekt najprawdopodobniej powstanie w ciągu 3 lat.

Nowe lodowisko ma być matecznikiem tyskiej młodzieży trenującej hokej na lodzie. Obłożenie Stadionu Zimowego jest tak duże, że właściwe nierealne jest zmieszczenie zajęć dla młodych adeptów hokeja w harmonogramie obiektu.

czytaj więcej:

Pomoc zawodników GKS Tychy

Pomoc zawodników GKS Tychy w schronisku. Zobaczcie zdjęcia

Zabezpieczenia podczas meczu w Tychach

Ponad 300 policjantów zabezpieczało mecz

Parking poziom -4

Co dalej z podziemnym „basenem” w Tychach?

227794775 3176045812682143 9014550497339227271 n

Ponowny zakwit sinic w Paprocanach

Eduardo soares Qs YXY Sw V3 NU unsplash

Nowy sklep w miejsce dawnego Tesco w Tychach

Warsztaty malarskie

Międzypokoleniowy plener malarski na osiedlu A

Jo hilton Z Lts J Xw Q2 Fg unsplash

Darmowe warsztaty z języka migowego w mieście