To już prawie pewne. W Tychach powstanie nowe lodowisko

Prezydent Tychów, Andrzej Dziuba zapowiedział, że w mieście powstanie drugie lodowisko. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 15 milionów złotych.

Tafla lodowa tychy

Dziś, 3 września 2021 roku, na terenie Stadionu Zimowego w Tychach uroczyście podpisano list intencyjny dotyczący powołania Śląskiego Domu Hokeja. Uczestniczący w wydarzeniu prezydent Tychów, korzystając z okazji poinformował także o planach budowy nowego lodowiska w mieście.

My też, jako miasto, staramy wspierać się hokej jak to tylko możliwe, oczywiście w ramach obowiązujących przepisów i naszych możliwości finansowych. Myślę, że też dobrze będzie Państwu jeden „news” dziś sprzedać. Jesteśmy blisko podpisania umowy, czy właściwie podjęcia ostatecznej decyzji o budowie drugiego lodowiska, takiego bardziej treningowego. Udało się w końcu ustalić lokalizację, nawiązaliśmy kontakt z firmą, która ma gotowe projekty kompaktowe. To będzie projekt za około kilkanaście milionów złotych, więc w końcu młodzież nie będzie musiała grać o 6 rano, czy o 2 w nocy, bo tak to lodowisko jest eksploatowane, jest tak duże zapotrzebowanie na tę dyscyplinę sportu – mówił Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Lodowisko ma powstać w sąsiedztwie Zespołu Szkół Municypalnych. Koszt inwestycji wycenia się na około 15 milionów złotych. Projekt ma być prosty – prócz samej tafli ma się w nim znaleźć tylko zaplecze sanitarne. Nowatorski będzie za to system chłodzenia, rozwiązania technologiczne w tej materii są wciąż dyskutowane. Obiekt najprawdopodobniej powstanie w ciągu 3 lat.

Nowe lodowisko ma być matecznikiem tyskiej młodzieży trenującej hokej na lodzie. Obłożenie Stadionu Zimowego jest tak duże, że właściwe nierealne jest zmieszczenie zajęć dla młodych adeptów hokeja w harmonogramie obiektu.