Tragiczny w skutkach pożar mieszkania w bloku przy ul. Dmowskiego w Tychach

Jak informuje portal 112tychy.pl we wtorek, 15 lutego 2022 r., dyżurny komendy straży pożarnej w Tychach otrzymał zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w bloku przy ul. Dmowskiego 8. Po wejściu do mieszkania strażacy ujawnili ciało kobiety.

We wtorek, 15 lutego, około godziny 22:15 straż pożarna w Tychach otrzymała zgłoszenie o zadymieniu w bloku przy ul. Dmowskiego 8. Na miejsce wysłano zastępy z OSP Lędziny, OSP Bieruń i PSP z Tychów. Dodatkowo wysłano patrol policji. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że zadymienie w bloku spowodowane jest pożarem mieszkania na piątym piętrze.

Lokatorka bez oznak życia

Po wejściu do mieszkania strażacy zastali ciało lokatorki bez oznak życia. Od razu ewakuowano kobietę z mieszkania. Strażacy przystąpili do udzielania pierwszej pomocy i wezwali na miejsce zespół ratowników medycznych. Po dotarciu ratowników wdrożono medyczne czynności ratunkowe. Niestety pomimo wysiłku strażaków i ratowników nie udało się przywrócić funkcji życiowych kobiety (ok. 70 lat).

W mieszkaniu spłonęła kuchnia wraz z wyposażeniem, a pozostała część mieszkania została okopcona. Tyska policja prowadzi dalsze działania w miejscu zdarzenia. Strażacy zakończyli swoje działania kilka minut po północy. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności tego tragicznego w skutkach pożaru.\

Zobacz zdjęcia