Trolejbus B wydłuża trasę do Sikorskiego Wiadukt. Popularna ,,betka" w końcu dojedzie na osiedle Z

Zgodnie z zapowiedziami ZTM i podległego TLT od poniedziałku 24.10 popularny trolejbus B kursować będzie na dłuższej trasie do przystanku Sikorskiego Wiadukt, czyli skrzyżowania ul. Sikorskiego i drogi krajowej nr 1 na krańcu Paprocan. W związku z tą zmianą przestaje funkcjonować pętla trolejbusowa na Paprocanach.

Wikimedia Commons
Tlt B

"Betka" jest jedną z najbardziej obłożonych pasażerami linii na terenie miasta i okolic - do tej pory łączyła dworzec PKP z pętlą przy ośrodku na Paprocanach i było tak ,,od zawsze", czyli od budowy trakcji na południe Tychów i wprowadzenia tej linii w 1986 roku. W związku ze zmianą przestaje funkcjonować pętla trolejbusowa na Paprocanach - w tamtym miejscu pasażerów obsłużą stojące nieopodal przystanki w ciągu ulicy Sikorskiego.

Mieszkańcy osiedli Z i Z1 oraz urbanizujących się terenów pogranicza Cielmic i Paprocan stawali dotąd przed koniecznością przesiadek, jednak tyskie przedsiębiorstwo TLT zarządzające trolejbusami zainwestowało w przedłużenie trakcji wzdłuż Sikorskiego i od teraz podróże stamtąd są znacznie ułatwione. Jest to też uwieńczenie obchodów 40-lecia komunikacji trolejbusowej w mieście.

– Przedłużenie linii B było przez wiele osób bardzo wyczekiwane. Otrzymywaliśmy sporo zapytań w tej sprawie. Wprowadzona zmiana jest potwierdzeniem tego, że miasto słucha mieszkańców i odpowiada na ich potrzeby

- komentował Marcin Rogala, prezes Tyskich Linii Trolejbusowych.

TLT/ak