Trwa druga edycja Zielonego Budżetu Miasta Bieruń. Sprawdź, co nowego może powstać!

Od 1 do 31 marca 2022 r. w Bieruniu trwa druga edycja Zielonego Budżetu Miasta. Można składać swoje propozycje zielonych projektów. Dzięki pomysłom mieszkańców Bieruń się zazielenia.

UM Bieruń
Zielony Budżet Miasta Bieruń

W ramach Zielonego Budżetu Miasta Bierunia można składać wnioski o drobne nasadzenia, na przykład drzewko, rabata, kilka roślin cebulowych, jak również wnioski o realizację większych zielonych inwestycji - o wartości do 30 000 złotych.

Jak złożyć wniosek do Zielonego Budżetu?

  • Najszybciej i najwygodniej wniosek można złożyć przez Internet, dzięki platformie internetowej.
  • Można również wypełnić wniosek w wersji papierowej (dostępny u dołu strony oraz w Kancelarii Urzędu Miejskiego) i złożyć go w kancelarii Urzędu Miejskiego lub pocztą na adres: ul. Rynek 14, 43-150 Bieruń.

Co nowego może powstać dzięki Zielonemu Budżetu Miasta?

Dzięki Zielonemu Budżetowi w mieście mogą powstać:

  • Nowe nasadzenia
  • Renowacje istniejącej zieleni
  • Łąki kwietne

W ramach Zielonego Budżetu Miasta Bierunia nie będą mogły być realizowane nasadzenia, które są jednoroczne lub generują znaczne koszty późniejszej pielęgnacji, ale za to można proponować małą architekturę (ławka, kosz na śmieci, stojak na rower), jednak jej wartość nie może przekroczyć 30% wartości całego projektu.

100 tysięcy złotych w Zielonym Budżecie Miasta

Miasto Bieruń ma do wykorzystania 100 000 złotych na inwestycje związane z zielenią w ramach Zielonego Budżetu Miasta. Projekty, które będą dopuszczone do zrobienia mogą objąć posadzenie drzewka. Mogą też opierać się na większych inwestycjach, jednak maksymalna wartość jednego projektu to 30 tys. złotych. Poza nasadzeniami, w ramach Zielonego Budżetu wnioskować będzie można również o elementy małej architektury, jak ławka, czy kosz na śmieci. Wartość elementów małej architektury nie będzie mogła przekroczyć 30% wartości całego zielonego projektu.