Trzech włamywaczy napadło na kiosk w Bieruniu. Ukradli kilkaset biletów autobusowych

Kryminalni z Bierunia zatrzymali trzech mieszkańców powiatu bieruńsko-lędzińskiego odpowiedzialnych za włamanie do saloniku prasowego. Zatrzymanym grozi 10 lat więzienia.

Bieruń policja

W nocy z piątku na sobotę (2/3 września 2022 r.) w Bieruniu przy ulicy Chemików doszło do kradzieży z włamaniem do saloniku prasowego. Złodzieje ukradli pieniądze i kilkaset biletów autobusowych o wartości ponad 3 tysięcy złotych.

Recydywiści w rękach policji

Policjanci zaalarmowani o włamaniu natychmiast podjęli działania, które doprowadziły do schwytania włamywaczy Dwóch podejrzanych w wieku 43 i 25 lat kryminalni zatrzymali w sobotę. Trzeciego - 37-latka - w niedzielę rano.

Jak się okazało każdy z trzech zatrzymanych mieszkańców naszego powiatu miał już wcześniej konflikt z prawem. I właśnie za wcześniejsze przestępstwa dwaj mężczyźni, po usłyszeniu zarzutów za to ostatnie, trafili prosto za kraty – poinformowali policjanci.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje 10 lat więzienia. Natomiast gorzej sytuacja wygląda dla 37-latka, ze względu na jego wcześniejsze przestępstwa teraz grozi mu nawet 15 lat życia za kratami. O dalszym losie każdego z trzech miłośników kradzionych biletów zadecyduje sąd.

czytaj więcej:

Pieniądze

Znalazła ponad 3 tys. złotych

Latająca karetka śmigłowiec LPR

Bojszowy. Samochód przygniótł człowieka

Policja

Wpadli z kilkoma woreczkami marihuany. Grożą im 3 lata

Policja

61-latek groził śmiercią swojej partnerce i synowi

Marihuana Bieruń

Amfetamina i marihuana nad zalewem dziećkowickim

Policja

Bieruń: Kradzież w sklepie spożywczym

Neonbrand J Xg7 Yq5b1w E unsplash

Dwóch 20-latków zatrzymanych nad Łysiną