Tuzy u Tuza. Darmowy program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

Bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne są przeznaczone dla osób borykających się z problemami przewlekłych chorób układu kostno-stawowego i mięśniowego. Działania prowadzone są w 3 powiatach regionu. Będą kontynuowane do końca 2022 roku.

Renka

Program skierowany jest do kobiet w wieku 50-59 lat i mężczyzn w wieku 50-64 lata. W ramach rehabilitacji leczniczej w chorobach przewlekłych można skorzystać m.in. z kompleksowej rehabilitacji z wizytą lekarską i porada fizjoterapeutyczną, indywidualnego planu rehabilitacyjnego dostosowanego do potrzeb pacjenta oraz pomocy fizjoterapeutycznej.

- Z prowadzonych statystyk skuteczności programu wynika, że ponad 90% naszych pacjentów zgłasza poprawę stanu klinicznego. W chorobach narządu ruchu szczególnie istotne jest położenie nacisku na profilaktykę nawrotów. Z racji specyfiki placówki (Certyfikowana Klinika Międzynarodowego Instytutu McKenziego), to zadanie jest szczególnie akcentowane. - mówi fizjoterapeuta Jacek Tuz.

Fizjoterapia MDT to bezpieczne miejsce

Podczas pandemii, mimo ogromnego zainteresowania programem w placówce nie potwierdzono informacji o transmisji koronawirusa. Pracownicy dbają o przestrzeganie zaleceń sanitarnych. Rytm zadań jest dostosowany do możliwości i oczekiwań pacjentów. Pomieszczenia są systematycznie wentylowane, pracownicy używają maseczek FFP2. Ponadto każdy pacjent rozpoczynający indywidualne leczenie odbywa konsultację epidemiczną w sieci.

Ideą fizjoterapii MDT jest Mechaniczne Diagnozowanie Terapii, nazywane popularnie Metodą McKenziego. Do tej pory w ramach unijnego programu zakontraktowanych zostało 1080 pacjentów. Przyjęto 458, a 370 zakończyło już pełny program.

Szczegółowe informacje dotyczące programu „Tuzy u Tuza. Rehabilitacja lecznicza w chorobach przewlekłych układu kostno-stawowego i mięśniowego w 3 powiatach województwa śląskiego zgodnie z Regionalnym Programem Zdrowotnym” dostępne są na stronie internetowej www.fizjoterapiamdt.p oraz pod numerem telefonu 696 851 751.