Tychy: 13-letni Dawid od 4 lat walczy z nowotworem. Trwa zbiórka na nierefundowany lek

Dawid Czarnecki z Tychów, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5, od 2018 roku zmaga się z białaczką. – Po bardzo ciężkim leczeniu mieliśmy nadzieję, że białaczka odpuściła! Ale ona tylko przegrupowywała siły w ukryciu, by wrócić jeszcze silniejsza, jeszcze bardziej śmiercionośna… Nowotwór znowu zaatakował! – informuje mama Dawida.

Siepomaga.pl
Siepomaga 13 letni Dawid

Z tym potworem, jakim jest białaczka, walczymy już od 2018 roku. Zaczęło się od bólu gardła. Niby nic wielkiego – ot, zwykła infekcja. Ale było coraz gorzej. A potem cios prosto w serce – to ostra białaczka limfoblastyczna! W szpitalu okazało się, że komórki szpiku prawie całkowicie zostały wyparte przez komórki blastyczne. Ostra białaczka, nowotwór. Nie mogliśmy w to uwierzyć… Chemioterapia, szpitale, operacje... Nie obyło się bez ciężkich powikłań, które znacznie utrudniły synowi tę walkę. Do dziś Dawid się z nimi zmaga. Każde z powikłań to osobna, bardzo ciężka i bolesna choroba, jednak najpierw musimy zająć się pokonaniem nowotworu, który niesie śmierć! Potem będziemy martwić się o resztę… – pisze z prośbą o pomoc mama Dawida, pani Olga.

Trwa walka o życie 13-latka

W momencie, kiedy wydawało się, że nowotwór odpuścił on wrócił w jeszcze gorszej formie. - Teraz jest gorzej – nowotwór jest lekooporny. Pomimo hospitalizacji nowotwór nadal zajmuję połowę komórek w szpiku. – Trwa naprawdę dramatyczna walka, która toczy się wśród szpitalnych ścian. Dawid się nie poddaje, mimo że cierpi przeokrutnie. Nie chce jednak znów wylądować na OIOM-ie. Poprzedni pobyt tam bardzo ciężko zniósł… – informuje pani Olga.

Mama Dawida dodaje, że przed nimi terapia Car-T Cells, jednak wcześniej Dawida czeka chemioterapia. Lekarze nie mogą zastosować silniejszej terapii, bo jak informuje pani Olga organizm jej syna jest już wycieńczony. Stąd też pojawiła się nadzieja na jeszcze jeden lek, który nie jest refundowany.

Zbieramy na 3 podania, które pomogą Dawidowi doczekać przeszczepu. On w swojej walce się nie poddaje, choć jest nieludzko zmęczony. Ale chce żyć, chce wrócić do domu! Potrzebuje Twojego wsparcia, Twojej wiary w niego, że mu się uda, że jeszcze będzie dobrze! Bardzo o to prosimy… – prosi o pomoc pani Olga, mama 13-letniego Dawida.

Jak pomóc?

Pomóc można na stronie Siepomaga.pl: Białaczka nie odpuszcza! Pomóż Dawidowi, bo sam z nią nie wygra!