Tychy. 18-latek strzelał z okna przy ul. Bibliotecznej. Trafił w przechodzącą tamtędy kobietę

Wczoraj, 22 kwietnia, mieszkańcy zauważyli, że w jednym z okien, w bloku przy ul. Bibliotecznej, młody mężczyzna oddaje strzały z broni. Z relacji jednego z przechodniów wynikało, że może być to wiatrówka. Zaniepokojeni obywatele zawiadomili więc policję...

Wiatrówka

W trakcie swojej nieodpowiedzialnej zabawy, 18-letni mieszkaniec Tychów postrzelił 34-letnią kobietę w nogę. Na całe szczęście tej absurdalnej sytuacji, okazało się, że pistolet to tylko atrapa na plastikowe kulki. Mimo wszystko, oddany strzał spowodował uszczerbek na zdrowiu kobiety.

Winny się tłumaczy...

Z relacji 18-latka wynika, że chciał strzelić w znak drogowy jednak niestety nie trafił... Twierdził, że oddał tylko kilka strzałów. Z relacji świadków wynika, że nieodpowiedzialna zabawa trwała znacznie dłużej. Serię strzałów zakończył dopiero tragiczny finał.

To może skończyć się pozbawieniem wolności

Po przybyciu na miejsce, udzieleniu pomocy kobiecie i ustaleniu mieszkania sprawcy, policjanci zatrzymali młodego mężczyznę. Trafił on do policyjnego aresztu, w którym może spędzić do 48 godzin. Choć do zatrzymania doszło w czwartek, w tymczasowej celi, 18-latek może posiedzieć nawet do poniedziałku. Z uwagi na koniec tygodnia, prokurator dyżurny może nie zdążyć rozpatrzeć sprawy. Wtedy zostanie skierowany wniosek o przedłużenie aresztu. Być może godziny spędzone w zamknięciu, skłonią nieodpowiedzialnego młodzieńca do refleksji. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Pod uwagę będą brane wszystkie okoliczności. Śledczy muszą ustalić, czy nie ma więcej poszkodowanych, oraz ocenić uszkodzenie mienia w rejonie nieodpowiedzialnych zabaw.

Kodeks karny, za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia przewiduje w tym wypadku karę do 3 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej:

Drift Tychy Policja 6.1.2023 1

Bmw driftowały na trasie Orszaku Trzech Króli

Śląska Policja

Policjanci ujawnili ponad 40 wykroczeń!

Tyski sąd skazał rowerzystę

Tyski sąd ukarał pijanego rowerzystę

Poszukiwani

Kradzież alkoholu ze sklepu przy ulicy Wejchertów

Tyscy dzielnicowi

Dzielnicowi w Tychach pomagają osobom bezdomnym

Kontrola autobusu

35-latek wpadł za brak maseczki w autobusie

35 658646

Antyterroryści zatrzymali w Tychach przestępców