Tychy. Amfetamina w zamrażarce i plantacja marihuany w domu. Policjanci zatrzymali dilera narkotyków

Dzięki wspólnym staraniom policjantów z Tychów i Katowic, zatrzymano 32-latka, w którego mieszkaniu odkryte spore ilości narkotyków i młode sadzonki konopi indyjskich. Dowody są niepodważalne. Mężczyzna został objęty dozorem, a już wkrótce o jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

Jednym z zadań policjantów z pionu kryminalnego, jest zwalczanie przestępczości narkotykowej. Tyscy funkcjonariusze we współpracy z pracownikami Komendy Wojewódzkiej w Katowicach podjęli się kolejnej sprawy związanej z produkcją i rozprowadzaniem substancji o działaniu psychoaktywnym. W efekcie wspólnych działań udało się ustalić, że 32-letni mieszkaniec Tychów w swoim mieszkaniu może posiadać spore ilości narkotyków.

To był początek sporej plantacji w Tychach

W mieszkaniu mężczyzny ujawniono specjalny namiot, w którym rosły młode sadzonki marihuany. W 18 donicach były maleńkie sadzonki, które dzięki odpowiedniemu naświetleniu i cyrkulacji powietrza w zamkniętym pomieszczeniu (w tym wypadku specjalny namiot), z uwagi na specyficzne mutacje genetyczne, bardzo szybko potrafią osiągać spektakularne rozmiary i dawać ogromne plony. Plantator posiadał także sprzęt, niezbędny do prawidłowej uprawy. Choć na tym etapie, rośliny nie posiadają jeszcze swoich właściwości psychoaktywnych, ich odpowiednia pielęgnacja z całą pewnością doprowadziłaby do oczekiwanych efektów. Z 18 dojrzałych roślin, można zebrać naprawdę pokaźny plon. Dzięki ujawnieniu hodowli w początkowym stadium, udało się zatrzymać działania. Rośliny zostały zarekwirowane. Bez względu na rozmiar, wszystkie sadzonki marihuany, które zostają przejęte przez policję, w finalnym stadium śledztwa, bo zabezpieczeniu przez biegłych i ewentualnym zbadaniu na obecność THC (w roślinach, które dają już plony) ulegają spaleniu.

Dlaczego zamrażalnik?

Po ujawnieniu plantacji, dom mężczyzny został dokładnie przeszukany. Kryminalni z dużym doświadczeniem, doskonale znają kryjówki dilerów. Jednym z miejsc-pewników jest właśnie lodówka. Konkretniej zamrażalnik. To właśnie w nim, policjanci ujawnili biały proszek. Po zbadaniu substancji, okazało się, że to amfetamina, z której - według policyjnych pomiarów - mogło powstać 400 działek dilerskich. Ten środek często przechowywany jest w miejscach o niskiej temperaturze, z uwagi na swoje właściwości. W cieple, część składników kluczowych dla konsumentów, może odparować. To właśnie dlatego, dilerzy, którzy stawiają na jakość, często zabezpieczają swój towar w lodówkach kuchennych...

Poważne konsekwencje

W Polsce posiadanie oraz handel narkotykami jest przestępstwem. Marihuana, kategoryzowana jest jako środek narkotyczny. 18 doniczek niestety nie wskazuje na uprawę rekreacyjną, tylko dla konsumenta. Choć i takie działanie jest w kraju nielegalne. Posiadanie domowej plantacji, jest przesłanką do przedstawienia zarzutów o uprawie i zbiorze (w celu sprzedaży) konopi indyjskich. Dodatkowo, spora ilość amfetaminy ujawniona w mieszkaniu, stanowi kolejny dowód na działalność dilerską 32-latka. Za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

zdj. KMP w Tychach

czytaj więcej:

Tyska policja

31-latek posiadał ponad 5 tys. działek dilerskich amfetaminy

Narkotyki Tychy

Dwójka pseudokibiców zatrzymana, posiadali narkotyki

60 684690

Miał przy sobie 100 „działek” amfetaminy

Zatrzymany Tychy

Tyscy policjanci zatrzymali poszukiwanego

Potrącenie rowerzysty

Rowerzysta wjechał pod nadjeżdżający samochód

Rzeczy zmarłego

Śmierć mężczyzny w Tychach

Policja

Kolejny tyski recydywista zatrzymany