Tychy: doborowe trunki i smakołyki świata w weekend pod Żyrafą

Między 10 a 12 maja wokół popularnego placu pod „Żyrafą” zaroi się od specjałów kuchni świata - w tym wielu z bliższego i dalszego Wschodu, czemu towarzyszyć będą targi piw, win i spirytualiów.

Organizatorem jest specjalizująca się w różnorakich gastronimicznych „festiwalach” organizacja Smaczny Targ. Wydarzenie w Tychach podzielone będzie na trzy segmenty - kuchnia azjatycka, kuchnia świata oraz napoje alkoholowe.

Strefa azjatycka ma przywodzić na myśl orientalne stragany ze świeżo przyrządzanym jedzeniem - zachwalane są specjały z krajów bliższego (Gruzja, Liban, Iran) i dalszego (Indie, Japonia, Korea Tajlandia, Malezja) Orientu. Ciekawym dodatkiem będzie możliwość sprawdzenia azjatyckich kosmetyków.

Spora część egzotycznych przysmaków będzie przyrządzana według tradycyjnych przepisów przez kucharzy z krajów ich pochodzenia; znajdziemy wśród nich między innymi perską okrę, gruzińskie pierogi z bulionem, chińskie bułeczki z nadzieniem czy potrawkę z Libanu. „Na Śląsku zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli” - czytamy. Stoiska z kuchnią innych części świata zapowiadane są wypiekami z Argentyny i słodyczami z Turcji.

W części alkoholowej organizatorzy zapowiadają poza coraz popularniejszymi browarami rzemieślniczymi wystawców oferujących m.in. miody pitne, likier cytrynowy czy polskie wina.

Kulinarny festyn będzie czynny w piątek w godzinach 15-21, w sobotę od 12 do 21 i w niedzielę od 12 do 18.

Festiwal Orientalny w Tyxhy

Może Cię zainteresować:

Weekend z azjatycką kuchnią w Tychach. Zlot foodtrucków w Parku Miejskim

Autor: Arkadiusz Korejwo

25/04/2024

Trolejbus na XX-lecie Polski w UE w Tychach

Może Cię zainteresować:

Eurotrajtki zaakcentują XX-lecie Tychów w UE

Autor: Arkadiusz Korejwo

30/04/2024

Galeria Kwiatowa w Tychach

Może Cię zainteresować:

Galeria Kwiatowa rusza w czwartek. Co znajdziemy w nowym tyskim centrum handlowym?

Autor: Katarzyna Pachelska

24/04/2024