Tychy Falcons po raz pierwszy w historii zagrają w Lidze Europy Środkowej

Tyski zespół futbolowy Tychy Falcons po raz pierwszy w historii klubu zagra na arenie międzynarodowej. Jako wicemistrz Polski tyski zespół otrzymał propozycję gry w pucharze Ligi Europy Środkowej CEFL.

Kamil Chlebek Photography
Falcons Tychy

Oprócz polskiego zespołu w lidze zagrają zespoły z Czech, Węgier i Serbii. Tyszanie trafili do grupy północnej, gdzie zmierzą się z czeskimi zespołami: Mistrzem Czech – Vysocina Gladiators i Wicemistrzem Czech – Prague Lions. W grupie południowej znalazły się zespoły z Serbii i Węgier: półfinalista Serbii – Kragujevac Wild Boars, Wicemistrz Węgier Fehervar Enthroners.

Każda z drużyn rozegra dwa mecze, jeden u siebie i jeden na wyjeździe. Rywalami są zespoły pochodzące z tej samej grupy.

Najbliższy mecz tyszan odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2022 roku, o godzinie 16.00 w Pradze.

Mecze grupy północnej:

  • 17 kwietnia (wynik 19 - 35) – Vysočina Gladiators – Prague Lions
  • 23 kwietnia – Prague Lions – Tychy Falcons
  • 22 maja – Tychy Falcons – Vysočina Gladiators (mecz w Tychach)

Mecze grupy południowej:

  • 23 kwietnia – Kragujevac Wild Boars – Fehervar Enthroners

Finał CEFL Cup : 28 maja

Puchar CEFL wraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19. W dalszym ciągu terminy podane przez organizatorów nie są pewne. Wszystko zależy od obostrzeń jakie wprowadzą inne kraje. Jednak biorąc pod uwagę panującą sytuację można przypuszczać, że podany harmonogram rozgrywek nie ulegnie zmianom. W grupie południowej miał znaleźć się jeszcze jeden serbski zespół: Banat Bulls jednak nie ma go w ogłoszonym harmonogramie rozgrywek.

- Jako Wicemistrz Polski otrzymaliśmy propozycje gry w pucharze CEFL wraz z innymi drużynami z Czech, Węgier oraz Serbii. W całej swojej historii zawsze marzyliśmy o takiej możliwości, stąd też w tym przypadku nie mogło być inaczej i musieliśmy wykorzystać taką szansę, szczególnie mając wsparcie MOSiR Tychy , Prezydenta Tychów oraz Urzędu Miasta Tychy , za co serdecznie dziękujemy! Będzie to dla nas nie lada wyzwanie, ale z drugiej strony ogromna nobilitacja, ponieważ jeżeli się nie mylę, będziemy czwarta(?) drużyną w Polsce po Panthers, Seahawks i Warsaw Eagles, która wystąpi w Pucharach Europejskich. Jest to dla nas również duże przedsięwzięcie ze względu na fakt, że mecze będą przeplatały się z meczami rozgrywek krajowych - jednak dzięki przychylności Związku i Klubów udało nam się tak to skoordynować, żeby wystąpić w Polskiej Lidze, ale też nie rezygnować z marzeń o rozgrywkach międzynarodowych. Wierzę, że nasz nowy sztab trenerski dopełni wszelkich starań, by najlepiej przygotować drużynę do tej rywalizacji, a przede wszystkim wierzę w swoich chłopaków i ich zaangażowanie!! Mają wielkie serce do walki! - informował w mediach społecznościowych Łukasz Pawęzka, Prezes Tychy Falcons