Tychy: Kolejny kierowca próbował przewieźć „wiadukt mistrzów na Glince”. Poległ

Jak informuje portal 112tychy.pl w czwartek, 14 lipca 2022 r., po godzinie 9.00 kierowca samochodu dostawczego wjechał w wiadukt na ulicy Glinczańskiej w Tychach. Samochód został zniszczony. Wiadukt dalej stoi.

Kierowca samochodu dostawczego marki Mercedes nie zastosował się do znaku drogowego, który ogranicza przejazd pojazdów wyższych niż 2,4 m. Kierowcy nie zatrzymała nawet bramownica zamontowana w celu zapobiegania wjeżdżaniu w wiadukt.

Portal 112tychy.pl informuje, że w wyniku zderzenia pojazd uległ zniszczeniu i nadaje się jedynie na złom. Kierowca dostawczaka został ukarany mandatem karnym. Na miejscu działał patrol tyskiej drogówki.

Niekończąca się historia wiaduktu

To nie pierwszy przypadek, kiedy kierowca pojazdu wyższego niż 2,4 m próbował „przewieźć” wiadukt na ulicy Glinczańskiej. Wiadukt doczekał się nawet osobnego profilu na Facebook’u pod nazwą „Wiadukt mistrzów na Glince”. W 2017 roku Miejski Zarząd Ulic i Mostów za 30 tys. złotych postawił po obu stronach wiaduktu bramownice, które ostrzegają kierowców o przekroczonej wysokości pojazdu. W historii bramownic kilkukrotnie zdarzyło się, że zostały zniszczone.