Tychy: Kradzież dwóch puszek WOŚP. Policja zatrzymała nieletnich złodziei

Komenda Miejska Policji w Tychach poinformowała o kradzieży, do której doszło w dwóch sklepach spożywczych. Łupem złodziei padły puszki WOŚP. Policja zatrzymała dwóch nieletnich sprawców.

KMP Tychy
Policja

Tyska policja poinformowała, że we wtorek, 18 stycznia 2022 r., przed godziną 21.00 dyżurny tyskiej komendy otrzymał zgłoszenie kradzieży puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do zdarzenia miało dojść w sklepie spożywczym na ulicy Budowlanych w Tychach. Nieznany sprawca miał wejść do sklepu i wybiec, zabierając puszkę z pieniędzmi.

Kradzież puszki w innym sklepie

Funkcjonariusze od razu po otrzymaniu zgłoszenia przyjechali na miejsce kradzieży. Policjanci w rozmowie ze zgłaszającym ustalili rysopis sprawcy i jego „kolegi”, który czekał w holu sklepu. Chwilę później mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie o identycznej kradzieży. Tym razem padło na sklep przy ulicy Bocheńskiego. Okoliczności oraz rysopisy sprawców były takie same.

Nieletni złodzieje

Policjanci ruszyli na poszukiwania. W trakcie patrolu zauważyli dwie osoby, które odpowiadały zgłaszanemu wcześniej rysopisowi. Po zatrzymaniu dwóch podejrzanych, przyznali się oni do kradzieży. Okazało się, że sprawcami były nieletnie osoby w wieku 13 i 14 lat. Ze względu na wiek, zostali oni przekazani rodzinie. Dokumentacja dotycząca całej sprawy trafi do sądu rodzinnego, który zadecyduje o ich dalszym losie.