Tychy mogą być dumne. Mamy kapitana reprezentacji Polski!

W rozgrywkach PHL jest przerwa aż do stycznia m.in. z powodu zgrupowania reprezentacji Polski. W tyskim klubie jednak dużo się dzieje, a i z kadry dotarła wiadomość, która jest powodem do dumy dla GKS-u Tychy.

131314749 3697223050337793 6286574144951489190 o

11 grudnia hokeiści GKS-u Tychy zmierzyli się na wyjeździe z Comarch Cracovią i wygrali po rzutach karnych. W hokejowej ekstraklasie obecnie jest przerwa, która potrwa aż do 5 stycznia. Nie oznacza to jednak, że zawodnicy już mogą spokojnie przygotowywać się do nadchodzących świąt.

Tyszanie cały czas trenują dwa razy dziennie, a niedługo nawet rozegrają dwa mecze sparingowe. Mistrz Polski chce optymalnie wykorzystać przerwę, a w dodatku 28 grudnia czeka go mecz pucharowy z Unią Oświęcim.

Co ciekawe, obecnie na testach jest dwóch zawodników. To Brycen Martin z Kanady, który w przeszłości otarł się o NHL, ale w elitarnej lidze ostatecznie nigdy nie zagrał. Trenerzy przyglądają się także słowackiemu obrońcy Markowi Biro. Obaj będą mieć okazję, aby się wykazać w nadchodzących sparingach.

W tej chwili aż sześciu zawodników GKS-Tychy nie ma w klubie. John Murray, Bartosz Ciura, Bartłomiej Jeziorski, Filip Komorski, Christian Mroczkowski i Patryk Wronka otrzymali powołanie do reprezentacji Polski. Okazało się, że jednego z nich spotkało wielkie wyróżnienie.

Selekcjoner Robert Kalaber uznał, że Ciura nadaje się na kapitana. Zawodnik tyskiego klubu otrzymał opaskę i nie ukrywa dużego zaskoczenia.

- Będąc dzieckiem, nawet nie przypuszczałem, że spotka mnie takie wyróżnienie. Dziękuję za tę nominację. To dla mnie ogromny powód do dumy i motywacja - komentuje na oficjalnej stronie tyskiego klubu.

Reprezentacja Polski podczas zgrupowania w Katowicach zagra towarzyski dwumecz z Węgrami. Mecze zaplanowane są na najbliższy czwartek i piątek.

fot. PZHL