„Tychy na lato” zamiast dwudniowego „Święta Miasta Tychy”

W Tychach zamiast dni tyskich odbędą się różne aktywności na lato. Na 25 czerwca 2021r. przygotowana jest inauguracja programu wydarzeń „Tychy na lato”, która potrwa cały weekend.

Karuzela

Prezydent miasta Tychy Andrzej Dziuba poinformował, że zamiast dwudniowego „Święta Miasta Tychy” w tym roku miasto będzie świętować przez cały okres wakacji.

Zaplanowaliśmy warsztaty, imprezy plenerowe, koncerty, a także wiele wydarzeń sportowych – informuje na swoim profilu Facebook Prezydent Tychów

"Tychy na lato" to przygotowany przez miejskie instytucje program wydarzeń obejmujący dwa wakacyjne miesiące. Do skorzystania ze swojej oferty zachęcają: Miejskie Centrum Kultury, Teatr Mały, Muzeum Miejskie, Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach.

Inauguracja programu odbędzie się już w najbliższy weekend - w Gemini Park Tychy, gdzie wraz z Tyszakami kreatywnie rozpoczniemy sezon wakacyjny w Tychach. – Informuje Urząd Miasta Tychy

Program inauguracji:

25 czerwca

  • 15.00-18.00 Tyszaki zabawiają dzieciaki
  • 15.00-20.00 animacje dla dzieci w bawialni Gemini (naprzeciwko Mihiderki)

26 czerwca

  • 15.00-20.00 strefa graffiti - Podczas wydarzenia dowiecie się jak działa streetart. Oraz jak to jest malować w przestrzeni publicznej. Wejście główne (od strony OBI) w sobotnie popołudnie stanie się miejscem wspólnej pracy twórczej.

27 czerwca

  • 15.00-20.00 strefa graffiti - Od godz. 15.00 zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia strefy grafitti przy wejściu głównym Gemini Park tychy (od strony OBI). Artyści pod czujnym okiem Michała Banerta zaprezentują najważniejsze lokalizacje Tychów.
  • 16.00 i 17.00 koncert Kasia Skiba i Ja

KASIA SKIBA i JA to energiczny tyski duet, który nie ma sobie równych w kontakcie z publiką i rozruszaniu każdego koncertu. Żonglują nastrojami muzycznymi, bawią się muzyką i zarażają energią ludzi. Tym razem w wersji coverowo-autorskiej. Usłyszymy znane melodie z list przebojów, jak i ich piosenki: “Maki”, “Czekolada”, oraz najnowszy singiel “Bociany”

Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tychach, a partnerem Gemini Park Tychy.