Tychy nagrodziły olimpijkę Karolinę Naję! Otrzymała czek na 50 tysięcy złotych

Multimedalistka olimpijska, wybitna sportsmenka i kajakarka odwiedziła 28 października Tychy. W ramach uhonorowania prezydent miasta i przewodnicząca rady miasta wręczyli jej czek na 50 tysięcy złotych.

Karolina Naja zawitała w czwartek w swoim rodzinnym mieście. Najpierw zwiedziła przystań kajakową przy jeziorze Paprocany, spotkała się ze swoimi byłymi trenerami Sylwią i Markiem Stanny. Rozmawiała też z młodymi kajakarzami z MOSM Tychy. Następnie kajakarka wzięła udział w sesji Rady Miasta Tychy, podczas której prezydent Andrzej Dziuba wraz z przewodniczącą rady miasta Barbarą Konieczną, wręczył jej czek na 50 tysięcy złotych.

Jak informują urzędnicy to nagroda za dwa medale olimpijskie, które zdobyła podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Wiosną planowane jest także na Paprocanach spotkanie Karoliny Naji z mieszkańcami jej rodzinnego miasta.

Karolina Naja - Swoją karierę zawodniczą zaczynała w rodzinnych Tychach, reprezentując w tym czasie MOSM Tychy. W 2021 na letnich igrzyskach olimpijskich w Tokio wraz z Anną Puławską stanęła na podium, zdobywając srebrny medal. Kolejny medal – brązowy na tegorocznych igrzyskach zdobyła wraz z Anną Puławską, Justyną Iskrzycką oraz Heleną Wiśniewską w kajakarskiej czwórce na dystansie 500 metrów.

– Jest najbardziej utytułowanym tyskim sportowcem i po raz kolejny Tychy postanowiły ją za ten wielki sukces uhonorować – informuje Urząd Miasta Tychy

Prezydent Tychów chwali tyszankę

- Jako ktoś kto uprawiał sport wiem doskonale, jak ciężko jest utrzymać pewien poziom. A Karolina – nie dość, że to już trzecia Olimpiada – to jeszcze podniosła tą poprzeczkę, bo zdobyła przecież srebro po dwóch brązowych medalach i to jest coś niezwykłego. Jest to coś co wymaga uhonorowania, co jest powodem do naszej dumy – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów. I dodaje: Zawsze tego typu spotkania z wybitnymi ludźmi przynoszą ten dreszczyk emocji, bo to jest rozmowa również o przyszłości – taką miałem przyjemność odbyć z Karoliną dziś i wiem, że szykuje się do następnej Olimpiady, więc pewnie będą następne sukcesy i kolejne okazje do spotkań. Wszyscy w Tychach bardzo jej kibicujemy!

W 2012 roku otrzymała od miasta i sponsorów Fiata 500, cztery lata później prezentem był Fiat Lancia. Teraz czek na 50 tys. złotych.

- Pani Karolina Naja przede wszystkim urodziła się w Tychach i mimo młodego wieku zdobyła liczne trofea. Jesteśmy dumni jako mieszkańcy, jako samorząd z osiągnięć Pani Karoliny Naji i życzymy jej przede wszystkim wielu jeszcze sukcesów, zdrowia, radości i żeby jak najwięcej tych medali przynosiła również do naszego miasta – mówi Barbara Konieczna, Przewodnicząca Rady Miasta Tychy.

Podziękowania tyskiej sportsmenki

Karolina Naja podczas sesji podziękowała prezydentowi, radzie miasta i mieszkańcom Tychów za wsparcie. Andrzejowi Dziubie przekazała także pamiątkę przywiezioną z igrzysk z Tokio.

- Marzę o tym, żeby startować w kolejnych igrzyskach olimpijskich więc bardzo się cieszę, że pomagam promować kajakarstwo w Tychach, na Śląsku, w Polsce jak i również na arenie międzynarodowej. Cieszymy się, że jest to zauważane i doceniane – mówiła Karolina Naja odbierając symboliczny czek. Nie mieszkam obecnie w Tychach, ale z radością wspominam Paprocany i moje osiedle – tam dojrzewałam, tam tak naprawdę kształtował się mój charakter. Myślę o przystani kajakowej – pięknej dzisiaj Marinie. Myślę, że młodzi zawodnicy mają godne warunki do rozwoju – podsumowała swoją wypowiedź tyska multimedalistka.

Urząd Miasta Tychy informuje, że wiosną 2022 roku planowane jest na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany spotkanie wybitnej, tyskiej kajakarki z mieszkańcami Tychów.

Jeżeli chcecie przeczytać więcej na temat tyskiej olimpijki, odsyłamy do naszego artykułu, w którym udało nam się porozmawiać z Karoliną Nają: Jak daje radę łączyć macierzyństwo ze sportem? Rozmowa z Karoliną Nają