Tychy. Najzdolniejsi uczniowie wyróżnieni! Otrzymali naukowe, artystyczne i sportowe stypendia

Najzdolniejsi uczniowie otrzymali stypendia od Prezydenta Miasta Tychy. Wyróżniono osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe za zeszły rok.

Fot. UM Tychy / Ewa Grudniok
Stypendium Tychy

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba wręczył stypendia „Tyskie Orły” najzdolniejszym tyskim uczniom, którzy zdobyli naukowe, artystyczne i sportowe osiągnięcia. Dodatkowo prezydent wręczył stypendium „Lider Zawodu”.

Rozwój dzięki stypendium

– Stypendia przyznawane są w celu rozwijania uzdolnień oraz wsparcia aspiracji edukacyjnych uczniów – informuje Urząd Miasta Tychy.

Stypendia wypłacane są przez 10 miesięcy w kwocie 500 złotych miesięcznie.

- Serdecznie gratuluję wszystkim stypendystom. Wasza praca, zaangażowanie i osiągane rezultaty są godne podziwu. Jesteście bez wątpienia wybitnymi przedstawicielami młodego pokolenia. Życzę Wam, byście nadal podążali drogą sukcesów i sięgali jeszcze wyżej. Wasz sukces nie byłby możliwy bez pracy dyrektorów, wychowawców, trenerów i rodziców – to także dzięki nim osiągacie tak dobre wyniki. Dziękuję państwu za stworzenie warunków do rozwoju i nauki, za każdą godzinę i każdy dzień spędzony z naszymi stypendystami – mówi Andrzej Dziuba prezydent Tychów.

Tychy przyznały 388 „Tyskich Orłów”

W tym roku stypendia „Tyskie Orły” otrzymały 34 osoby – 25 stypendiów było przyznanych za osiągnięcia naukowe i artystyczne. 9 z nich to osiągnięcia sportowe. 1 stypendium „Lider Zawodu” zdobyła uczennica Technikum nr 6 w ZS nr 7 w Tychach. Aż 10 stypendiów za osiągnięcia naukowe otrzymali uczniowie I Liceum Ogólnokształcące im. L. Kruczkowskiego w Tychach.

Urząd miasta informuje, że wręczenie wyróżnień planowane jest na 18 listopada 2021 roku w Teatrze Małym podczas uroczystej „Gali Najzdolniejszych”. Do tej pory w Tychach przyznano 388 stypendiów "Tyskich Orłów" i 17 stypendiów "Lider Zawodu".