Tychy: Nielegalni imigranci w naczepie ciężarówki na terenie zakładu produkcyjnego

Jak informuje portal 112tychy.pl w środę 22 grudnia 2021 roku około południa w naczepie samochodu ciężarowego ujawniono osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę Polski.

112tychy.pl / Straż Graniczna
Nielegalni imigranci w Tychach

Na terenie jednego z tyskich zakładów produkcyjnych przy ul. Towarowej w jednej z naczep znaleziono nielegalnych imigrantów. Po ujawnieniu na miejsce wezwano tyską policję i Straż Graniczną z posterunku w Sosnowcu.

Osiem osób z Afganistanu

Łącznie osób, które w nielegalny sposób przekroczyły granicę Polski było osiem. Wszyscy z nich to mężczyźni. Podczas czynności identyfikacyjnych imigranci deklarowali obywatelstwo afgańskie, kilku z nich twierdziło, że są osobami niepełnoletnimi. Straż Graniczna przeprowadziła badania w kierunku ustalenia wieku zatrzymanych osób, okazało się, że wszyscy są pełnoletni

– Trwają czynności zmierzające do ustalenia pochodzenia tych osób oraz danych osobowych. Został przesłuchany kierowca samochodu ciężarowego, był to obywatel Bułgarii. Nie był świadomy, że w naczepie znajdują się jakiekolwiek osoby. Równocześnie trwa ustalanie czy zatrzymane osoby nie składały wniosków o ochronę międzynarodową na terenie innych krajów strefy Schengen – informuje rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wszystkie czynności związane z zatrzymanie imigrantów w Tychach prowadzą funkcjonariusze posterunku Straży Granicznej w Sosnowcu.