Tychy Osiedle "M" nowy przystanek przy Alei Bielskiej w Tychach

Zarząd Transportu Metropolitalnego GZM poinformował o terminie uruchomienia nowego przystanku przy Alei Bielskiej w Tychach. Wiadomo też jakie linie autobusowe będą zatrzymywały się na nowym przystanku.

Nowy przystanek – Tychy Osiedle „M” znajduje się przy Alei Bielskiej w Tychach pomiędzy rondem Polonia a rondem Skałka. Przystanki po obu stronach ulicy mają być obsługiwane od 16 lipca 2022 r. Linie autobusowe obsługujące przystanek Tychy Osiedle „M” to linia 36 i linia 245. Jednak można mieć zastrzeżenia co do lokalizacji wiat, które znajdują się na chodniku, pasażer, który chciałby wsiąść do autobusu lub z niego wysiąść musi przekroczyć drogę rowerową. Na razie na drodze rowerowej brak jest jakichkolwiek oznaczeń nakazujących rowerzystom ustąpienie pierwszeństwa pasażerom. Co więcej na przystanku zlokalizowanym od strony Parku Jaworek pasażer oprócz drogi rowerowej ma do pokonania pas zieleni. Cóż, najwyraźniej nie można mieć wszystkiego

Aktualizacja: Na przystankach pojawiły się prawidłowe oznaczenia oraz pasy na drodze rowerowej. Mimo wszystko lokalizacja wiat dalej stwarza zagrożenie dla pasażerów z niepełnosprawnościami.

Zmiany przystanków w Tychach

Oprócz informacji o uruchomieniu przystanku przy Alei Bielskiej w Tychach ZTM poinformował także o zmianach nazw przystanków. Zmiany również będą obowiązywać od 16 lipca 2022 r.

  • Tychy Leszczynowa 09 i 10 – zmiana na Czułów Leszczynowa oraz zmiana numerów stanowisk na 01 i 02
  • Czułów Astrów 03 i 04 ­– zmiana numeracji stanowisk na 01 i 02
  • Czułów Katowicka 05 i 06 – zmiana numeracji stanowisk na 03 i 02
  • Czułów Szkoła 07 i 08 – zmiana numeracji stanowisk na 01 i 02
  • Czułów Osiedle 11 i 12 – zmian numeracji stanowisk na 01 i 02
  • Czułów Fabryka 13 i 14 – zmiana numeracji stanowisk na 01 i 02