Tychy Paprocany: Wnuk organizuje bieg ku pamięci Dziadka Czesia i Babci Halinki. Weź udział

Przez setki kilometrów przełamywał barierę wieku i niepełnosprawności. Marek Wendreński w niezwykłym projekcie #GrandpaGang biegał ze swoim starszym o 61 lat, niepełnosprawnym dziadkiem. Po jego śmierci - zaczął uprawiać sport z babcią. Niestety, choroba zabrała także ją.

IMG 6046

Wszystko zaczęło się od Dziadka Wieśka

Mimo przeciwności losu, udało się osiągnąć wielkie cele. Na koncie Gangu maraton, ultramaraton, 4 półmaratony i wiele innych imprez biegowych. Po śmierci dziadka, Marek zaczął biegać z babcią. Z każdym kilometrem udowadniając, że tak naprawdę w życiu nie ma rzeczy niemożliwych.

Bieg dla Dziadków

Bo to oni dawali nadzieję na lepsze jutro. Teraz, specjalnie dla nich - powstała 3 dniowa akcja biegowa. Początkowo, miała być poświęcona jedynie pamięci dziadka, nic nie wskazywało na to, że nagle odejdzie też babcia.

Na miarę własnych możliwości

W biegu może wystartować każdy. Do "zaliczenia" biegu wystarczy przebiec dowolny dystans w 86 MINUT. Skąd ta liczba? 19 kwietnia 2021 roku Dziadek Wiesiek obchodziłby swoje 86 urodziny. Podążając przyjętą symboliką można doliczyć dodatkowe 80 MINUT za Babcię Czesię.

Jak, gdzie, kiedy?

Bieg potrwa 3 dni. Odbędzie się w plenerze i przestrzeni wirtualnej.

  • 17 kwietnia - spotkanie online
  • 18 kwietnia o godzinie 10:00 na Paprocanach w Tychach (zbiórka pod Piramidą).
  • 19 kwietnia o godzinie 10:00 w Parku Śląskim w Chorzowie (zbiórka pod pomnikiem górników).

Wyniki każdego zawodnika będą kolekcjonowane pod postem utworzonym tuż przed wydarzeniem na facebook'u GrandpaGang. Na ich podstawie powstanie specjalne podsumowanie. Więcej informacji o wyjątkowym wydarzeniu dostępnych jest na stronie internetowej.