Tychy: pianistyczne eksperymenty "na miękko" w niedzielę na Baczyńskiego

Niedzielny plenerowy koncert kończący tegoroczny Tyski Festiwal Performance będzie okazją na spotkanie się z ciekawymi dźwiękami pogranicza jazzu, kameralistyki i elektroniki. Eksperymentalny duet Strycharski-Torwid wystąpi o godzinie 17 na placu Baczyńskiego.

Grzegorz Tarwidxii tyski festiwal performance 5

Drugi w tym sezonie występ z użyciem plenerowego fortepianu przy największym tyskim placu to utrzymany w kameralnym tonie koncert Dominika Strycharskiego i Grzegorza Tarwida łączący w intrygujący sposób łagodne dźwięki fletów blokowych i fortepianu z elementami elektroniki. Obydwaj muzycy to doświadczeni wykonawcy jazzowi, czemu dają wyraz w aranżacjach i podejściu do używanych instrumentów.

Dominik Strycharski – kompozytor, flecista i wokalista, a także performer, nauczyciel i publicysta. Laureat Paszportu Polityki (2021). Gra i komponuje współczesny jazz w wielu odsłonach, współczesną muzykę poważną, elektroniczną, post-hiphop, noise, a także różne odmiany muzyki improwizowanej.

Nagrał ponad 35 albumów w różnych składach i skomponował muzykę do ponad 90 spektakli. Założyciel łączącego jazz z zaawansowaną elektroniką zespołu Pulsarus oraz Core, Prophetic Fall, Myriad Duo i solowego projektu Doministry. Jako kompozytor zajmuje się muzyką elektroakustyczną, w której często wykorzystuje flet i ludzki głos. Jego utwory ilustrowały dokumenty „Symfonia Fabryki Ursus” (2019) i „Jeszcze Zdążę” (2020).

Grzegorz Tarwid – pianista i kompozytor. Zebrał doświadczenie od mistrzów polskiej pianistyki, by przenieść się na studia do Kopenhagi i inspirować się duńską sceną improwizowaną.
 Współtworzy: trio Sundial, duet Diomede, projekt Alfons Slik oraz sekstet Franciszka Pospieszalskiego. W styczniu 2019 był kuratorem festiwalu Piano Room w zasłużonym dla sceny jazzowej i eksperymentalnej warszawskim klubie SPATiF.

Duch święty tychy gołębica

Może Cię zainteresować:

Wielki malarz zaklęty w pradawne pieśni. Chór Katapetasma plus orkiestra AUKSO w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

09/06/2023

Xii tyski festiwal performance 5

Może Cię zainteresować:

Same premiery i jedyny taki konkurs. XII Tyski Festiwal Performance

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/06/2023

Robotnica a wiki

Może Cię zainteresować:

Quiz z najnowszej historii Tychów. Dziesięć niełatwych pytań!

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/06/2023