Tychy: Pijany 19-latek zaatakował strażników miejskich. Trafił do Izby Wytrzeźwień w Sosnowcu

Strażnicy miejscy z Tychów zatrzymali agresywnego 19-latka. Mężczyzna naruszył nietykalność mundurowych, a także groził im i ich wyzywał. Teraz grożą mu 3 lata więzienia.

mat. pras. Straż Miejska Tychy
Straż Miejska Tychy

W sobotę, 7 maja 2022 r., po godzinie 3.00 funkcjonariusze tyskiej Straży Miejskiej zauważyli w rejonie ulicy Dmowskiego trzech mężczyzn. Jeden z mężczyzn zaczął wykrzykiwać wulgarne słowa w kierunku strażników miejskich. To był dopiero czubek góry lodowej problemów, jakie przyciągnął na siebie 19-latek.

Strażnicy miejscy po usłyszeniu wulgaryzmu skierowanych w ich stronę postanowili zainterweniować. – W trakcie prowadzonych czynności mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny oraz wulgarny, stawiał czynny i bierny opór. W związku ze swoim zachowaniem oraz wyczuwalną silną wonią alkoholu, strażnicy podjęli decyzję o transporcie do Izby Wytrzeźwień w Sosnowcu, wówczas mężczyzna podjął nieudaną próbę ucieczki – informują tyscy strażnicy miejscy.

19-latek wdał się w bójkę z mundurowymi

Po ujęciu przez mundurowych nietrzeźwego, uderzył on jednego ze strażników w głowę, a drugiego w szczękę. 19-latek nie stosował się do wydawanych poleceń, w związku z czym funkcjonariusze musieli użyć środków przymusu bezpośredniego.

Zatrzymany został doprowadzony do tyskiej komendy policji, gdzie zbadano go alkomatem, który pokazał ponad 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Ostatecznie mężczyzna został przewieziony do Izby Wytrzeźwień w Sosnowcu. Za atak na mundurowych 19-latkowi grożą 3 lata więzienia.