Tyscy policjanci złapali 23-latkę. Miała wybić szybę w autobusie miejskim

Tyskim policjantom udało się zatrzymać 23-latkę która ma być odpowiedzialna za wybicie szyby w autobusie miejskim. Do zdarzenia doszło 3 miesiące temu na przystanku autobusowym przy alei Niepodległości w Tychach.

Unsplash.com
Jilbert ebrahimi p V Ec Nab Ag9o unsplash

3 miesiące temu tyscy mundurowi otrzymali zgłoszenie zniszczenia szyby w autobusie miejskim. Do zdarzenia doszło na jednym z tyskich przystanków, a dokładniej na przystanku przy al. Niepodległości.

Kobieta miała rzucić butelką w szybę kabiny kierowcy autobusu, który w wyniku czego doznał obrażeń.

- W wyniku szeregu podjętych czynności oraz zebranego w sprawie materiału dowodowego policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu tyskiej komendy ustalili podejrzaną w tej sprawie - informuje tyska komenda Policji.

Zatrzymana 23-latka miała przyznać się do zniszczenia szyby. Usłyszała zarzuty zniszczenia mienia, uszkodzenia ciała, a także znieważenia kierowcy autobusu. O dalszym losie kobiety zadecyduje prokurator i sąd. Kobiecie grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

- Ta sprawa pokazuje, że pomimo upływu czasu przestępcy nie mogą się czuć bezkarnie - informują policjanci.

Apel policjantów

"Ponownie apelujemy do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw by nie pozostawali obojętni wobec takich czynów i informowali o tym Policje w myśl kampanii „ Nie reagujesz-akceptujesz”.