Pomoc zawodników GKS Tychy w Miejskim Schronisku dla zwierząt w Tychach. Zobaczcie zdjęcia

W środę 1 grudnia 2021 roku, zawodnicy GKS Tychy wzięli udział w akcji pomocy Miejskiemu Schronisku w Tychach. Sportowcy pomogli w sprzątaniu oraz wyprowadzili na spacer jednego z podopiecznych schroniska. Zobacz zdjęcia.

Trzech zawodników GKS Tychy odwiedziło tyskie schronisko dla zwierząt. Pomogli w zadaniach przygotowanych przez pracowników schroniska, było to sprzątanie oraz wyprowadzenie zwierząt. Wolontariuszom pomagali hokeista Bartłomiej Jeziorski, piłkarz Jakub Piątek oraz koszykarz Kacper Mąkowski .

– Sportowcy są doskonałymi ambasadorami tego typu akcji, dlatego postanowiliśmy ich zaangażować. Mogę powiedzieć, że nie jest to nasze ostatnie słowo, bo pod koniec roku mamy w planach przygotowanie dużej akcji, o której będzie głośno w całym kraju – mówi rzecznik prasowy GKS Tychy Krzysztof Trzosek.

To nie pierwsza współpraca GKS Tychy ze schroniskiem

Już we wcześniejszych latach zawodnicy oraz klub GKS Tychy wspierali działalność tyskiego schroniska dla zwierząt. Dzisiaj pojawiła się okazja do pomocy w postaci sprzątania i wyprowadzania zwierząt.

– Od kilku lat współpracujemy z Miejskim Schroniskiem dla zwierząt w Tychach. Do tej pory prowadziliśmy kampanię „nie zostawiaj zwierząt na lodzie” i stworzyliśmy kalendarz charytatywny. W którym pojawiły się psy oraz koty z miejskiego schroniska. Przygotowaliśmy prowokacyjne hasła, które miały zmusić społeczeństwo do dyskusji na temat porzucanych zwierząt. Kalendarz, który był przez nas przygotowany był dostępny w sklepie klubowym GKS Tychy i cały dochód z jego sprzedaży był przeznaczony na zakup artykułów do schroniska – informuje Krzysztof Trzosek.

Nowi wolontariusze i pomoc dla zwierząt

W związku z ostatnim poszukiwaniem wolontariuszy do tyskiego schroniska dla zwierząt. GKS Tychy postanowił po raz kolejny włączyć się w promocję schroniska, pokazując, że warto pomagać.

– Akcja ma na celu pokazanie na czym polega praca w schronisku. Chcemy dzięki temu przybliżyć jak schronisko wygląda na co dzień. Zawodnicy GKS Tychy zawsze byli zaangażowani w pomoc i stąd też dzisiejsza współpraca – mówią pracownicy Miejskiego Schroniska dla zwierząt w Tychach.

Nabór na wolontariuszy do tyskiego schroniska został zakończony. Nowe osoby przez najbliższe dni będą zaznajamiały się z pracą w schronisku.

Każdy z mieszkańców może pomóc podopiecznym miejskiego schroniska. Darowizny zarówno rzeczowe jak i pieniężne zajmują ważne miejsce w budżecie schroniska. Jakie produkty można dostarczać do tyskiego schroniska dla zwierząt?

  • Sucha karma
  • Puszki
  • Saszetki
  • Koce
  • Ręczniki

Zobacz jak wyglądała wizyta zawodników GKS Tychy!