Tychy: Potrącenie pieszej przez autobus komunikacji miejskiej. Kierowca został ukarany mandatem

Jak informuje portal 112tychy.pl we wtorek, 21 czerwca 2022 r., na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszej. Kierowca autobusu, który potrącił pieszą został ukarany mandatem.

Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Harcerskiej w Tychach. W momencie potrącenia przez autobus piesza znajdowała się na przejściu. Po zgłoszeniu potrącenia na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego i patrol policji.

Piesza trafiła pod opiekę ratowników medycznych. Na szczęście po przebadaniu okazało się, że nie doznała poważnych obrażeń i nie było konieczności przewiezienia do szpitala w celu dalszych badań. Kierowca autobusu miejskiego został ukarany mandatem. Jak informuje portal 112tychy.pl utrudnienia na miejscu trwały około godziny.

- Na linii 254 doszło do nieszczęśliwego wypadku skutkiem czego było potrącenie pieszej. W wyniku zdarzenia piesza na szczęście nie odniosła większych obrażeń. Kierowca został ukarany mandatem - mówi rzecznik prasowy PKM Tychy Michał Kasperczyk.

Tyskie autobusy miejskie

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. jest tyską firmą z ponad 60-letnią tradycją. Dysponuje nowoczesnymi, ekonomicznymi, bezpiecznymi, ergonomicznymi i przyjaznymi dla środowiska naturalnego autobusami, spełniającymi wymagania najbardziej restrykcyjnych norm emisji spalin.

Tyski PKM może ponadto poszczycić się jednymi z najlepszych wskaźników techniczno-eksploatacyjnych taboru autobusowego w skali całego kraju, a także ugruntowaną pozycją wśród czołowych przewoźników w Polsce pełniąc rolę znaczącego przewoźnika na południu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Tyski PKM dąży by zasilać tym paliwem praktycznie całą swoją flotę, która liczy obecnie 182 autobusy w tym 1 turystyczny autokar MAN Lion’s Coach dla zawodników GKS Tychy.