Tychy rowerową stolicą Polski? Zobacz, co zrobić by nasze miasto zdobyło ten tytuł

Zaczyna się kolejna edycja Rowerowej Stolicy Polski. To doskonała forma sportowej rywalizacji dla wszystkich fanów wypraw rowerowych.

Jowej

Dla kogo?
Tak naprawdę - dla każdego tyszanina! W zabawie bierze udział kilkadziesiąt miast z całej Polski. Organizatorem rywalizacji jest miasto Bydgoszcz.

Setki kilometrów - jeden cel
Chodzi o zebranie jak największej liczby przejechanych kilometrów. Propagowanie aktywnego wypoczynku i promocja turystyki rowerowej jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei smart city w mieście w 2020 roku doprowadziły Tychy na 21. miejsce. Przez cały wrzesień 2020 roku tyszanie przejechali w sumie 58 966 kilometrów. Spędzili na rowerach 3 975 godzin, spalając 2 237 876 kalorii. W tym roku warto zawalczyć o więcej.

Oficjalny trening miast
Od 21 marca przez dwa miesiące potrwa tzw. rozruch przed tegoroczną rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Główna rywalizacja rozpocznie się 1 czerwca. Potrwa cały miesiąc.

Jak dołączyć do gry?
Należy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta i wybrać, dla kogo chce się zbierać kilometry. Podczas rowerowych wycieczek należy pamiętać o uruchomieniu aplikacji na smartfonie.

Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie internetowej organizatora.

Serdecznie zachęcamy do udziału w rywalizacji!

fot. Pixabay