Skrzyżowanie Andersa i Burschego otwarte. Pace drogowe jeszcze trwają

Skrzyżowanie ulic Andersa i Burschego ponownie zostało otwarte dla ruchu. Niestety, w dalszym ciągu wyłączona jest sygnalizacja świetlna. Jej uruchomienie planowane jest nie później niż za tydzień.

Prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Andersa i Burschego trwały prawie 3 miesiące. W tym czasie została wyremontowana nawierzchnia dróg. Jednak na skrzyżowaniu brakuje oznakowania pionowego, a także sygnalizacji świetlnej.

Ponad 3 miesiące prac?

Skrzyżowanie ulic Andersa i Burschego w Tychach zostało zamknięte 5 lipca 2021 roku. 27 września 2021 roku otwarto skrzyżowanie dla pojazdów. Niestety na oznakowania pionowe, oraz działającą sygnalizację świetlną mieszkańcy będą musieli jeszcze poczekać. Remont chodników wokół remontowanych ulic, również nie został ukończony.

- Skrzyżowanie jest już przejezdne, ale trwają jeszcze prace przy budowie dojść pieszych oraz te związane z budową nowej sygnalizacji świetlnej - mówi Jacek Tuchowski, kierownik Referatu Transportu i Zarządzania Ruchem Drogowym z Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy. - Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków. Pamiętajmy, że pierwszeństwo przejazdu posiada ul. Burschego - informuje Agnieszka Kijas, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.
- Po przebudowie skrzyżowanie zyskało nową geometrię. Zmodyfikowaliśmy łuki oraz poszerzyliśmy ul. Burschego o dodatkowy pas ruchu - wyjaśnia Agnieszka Kijas, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - Zabudowywana została też nowa sygnalizacja świetlna, której włączenie planujemy nie później niż za tydzień.

Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem w Tychach

Jak informuje MZUiM Tychy docelowo skrzyżowanie zostanie wpięte do Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem. MZUiM Tychy przypomina, że ITS ma znacząco usprawnić komunikację w mieście, poprawić bezpieczeństwo, a także stworzyć możliwość bezpośredniego sterowania ruchem. Zadanie jest w toku. Korzyści, jakie niesie ze sobą system, mamy zobaczymy po uruchomieniu i kalibracji systemu, co ma mieć miejsce w II połowie 2022 roku.