Tychy świętują Dzień Kobiet

Przed nami ważna data – 8 marca. Tego dnia panie na rozmaite sposoby celebrują swoje święto. Nasze miasto dołącza się do obchodów Dnia Kobiet. Instytucje kultury otworzyły swoje drzwi przed gośćmi i starają się nadrobić skutki długotrwałego zamknięcia. W przyszły poniedziałek Teatr Mały w Tychach zaprasza wszystkie panie na przedstawienie pod tytułem „Wieczorek Pożegnalny”. Na scenie zobaczymy Katarzynę Skrzynecką, Janusza Chabiora oraz Piotra Gąsowskiego.

Kobieta tychy

- To miało być piękne zakończenie długiej przyjaźni. Zamiast tego wyszła towarzyska katastrofa. Pyszne jedzenie, dobra muzyka i najlepsze wino – oto przepis na udane spotkanie. Problem w tym, że Pierre i Clotilde zaprosili swojego przyjaciela nie po to, by z nim świętować, ale by zerwać z nim znajomość. Gdyby tylko wiedział, że to ostatni wieczór w ich domu… - zapraszają organizatorzy spektaklu.

Zanim udamy się do teatru lub w inne miejsce, gdzie świętować będziemy Dzień Kobiet, należy się odpowiednio do tego przygotować. Po wielu dniach spędzanych w domu i pracy w trybie home office nareszcie możemy złożyć najlepszą sukienkę i ukochane szpilki. Zadbanie o piękny makijaż, fryzurę oraz paznokcie poprawi nam także samopoczucie. Każda z nas lubi przecież czuć się piękna i zadbana. Tego dnia warto zrezygnować z papierosów. Dlaczego?

Piękno vs. dym

Palenie przynosi negatywne skutki nie tylko naszemu zdrowiu. Palcze sięgają po wyroby tytoniowe dla nikotyny, ale razem z nią do ich organizmu dostają się setki groźnych substancji chemicznych. Mają one szkodliwy wpływ na naszą urodę. Dotkliwie uszkadzają włosy i przyczyniają się do ich wypadania. Powodują przebarwianie się zębów, a także paznokci. Sprawiają, że cera staje się sucha i szara. Na twarzy pojawiają się liczne zmarszczki, w tym pionowe bruzdy nad górną wargą – tak zwany kod kreskowy palacza.

Na szczególną uwagę zasługuje także zapach, jaki towarzyszy osobie regularnie sięgającej po papierosy. Specyficzna woń spalonego tytoniu skutecznie odstrasza i bynajmniej nie podnosi naszej atrakcyjności.

Choćby z tego powodu część pań decyduje się na sięgnięcie po alternatywne wyroby nikotynowe, w tym znane podgrzewacze tytoniu IQOS, które nie cuchną tak, jak papierosy. Nie spalają one tytoniu, lecz podgrzewają go w dużo niższej temperaturze (prawie 3-krotnie niższej niż podczas palenia papierosa). Dzięki temu palaczka nie wdycha w nich charakterystycznego dla papierosów, nieprzyjemnego dymu. Nie wdycha też substancji smolistych. Decyzja amerykańskiej agencji FDA, wyspecjalizowanej w analizie leków, żywności a także produktów nikotynowych, plasuje to urządzenie po przeciwnej stronie co papierosy. Amerykanie uznali, że podgrzewanie tytoniu w tym urządzeniu w znacznie mniejszym stopniu niż palenie papierosów naraża na szkodliwe działanie związków chemicznych. Pamiętajmy jednak, że tylko całkowite porzucenie nałogu gwarantuje naszemu organizmowi pełne bezpieczeństwo.

8 marca jest świetnym momentem na zadbanie nie tylko o swoją aparycję, ale także zdrowie. Codzienność bez szkodliwego dymu to wyzwanie, którego warto się podjąć, jeśli chcemy wzmocnić swoją odporność i zadbać o piękny wygląd.