Tychy: W Parku Suble powstaje boisko do gry w bule. Koszt budowy to 77 tys. złotych

W ramach tyskiego Budżetu Obywatelskiego w Parku Suble powstaje boisko do gry w bule. Prace mają zakończyć się do końca września 2022 roku.

UM Tychy / Piotr Podsiadły
Boisko do gry w bule Tychy

Jak informuje urząd miasta w Tychach rozpoczęły się prace związane z realizacją projektu zgłoszonego w ramach Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o budowę boiska do gry w bule. Sport pochodzi z Francji, gdzie nosi nazwę Pétanque.

Boisko do gry w bule w Parku Suble

W ramach inwestycji powstaną dwa tory do gry o łącznych wymiarach 8 na 15 metrów (jeden tor 4x15 m). Przy boisku zostaną zamontowane dwie ławki i jeden kosz na śmieci. Koszt budowy boiska wyniesie 77 tys. złotych brutto. We wstępnym projekcie złożonym do BO w 2021 roku szacunkowy koszt zadania wynosił 65 tys. złotych.

-Inwestycja ma uatrakcyjnić ofertę spędzania wolnego czasu w naszym mieście i zachęcić dorosłych i osoby starsze do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu i korzystania z terenu Parku. Boisko do gry w bule będzie sposobem na integrację mieszkańców i będzie mogło też służyć nauczycielom tyskich szkół do urozmaicenia zajęć wychowania fizycznego. Proste reguły tej gry sprawiają, iż gra ta jest idealną formą spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym i towarzyskim – wskazywał we wniosku jego autor Michał Kasperczyk.

Bulodromy w okolicy

W okolicy Tychów w 2019 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego również powstało boisko do gry w bule. Bulodrom znajduje się przy ul. Granitowej w Bieruniu. Wtedy koszt budowy trzech boisk o łącznych wymiarach 12x14 metrów wyniósł 24 tys. złotych brutto. W ramach bieruńskiej inwestycji zamontowano także tablicę wyników, cztery ławki oraz dwa stoły.