Tychy wezmą udział w ogólnopolskiej akcji upamiętniającej ofiary COVID-19

W najbliższą sobotę, 15 maja 2021, Urząd Miasta w Tychach zaprasza mieszkańców do uczczenia pamięci Polek i Polaków, którzy zmarli z powodu COVID-19.

Miejsce w którym zostaną posadzone begonie

Tychy uczczą pamięć ofiar COVID-19 biorąc udział w ogólnopolskiej akcji #NieZapominajmy

15 maja obchodzony jest Dzień Polskiej Niezapominajki. Tego dnia o godz. 11.00 w Miejskim Parku Solidarności w Tychach (w pobliżu pomnika Niepodległa) rozpocznie się akcja sadzenia ok. 2000 białych begonii. Kwiaty utworzą napis „#NieZapominajmy".

- Chcemy w ten symboliczny sposób upamiętnić osoby, które zmarły na Covid-19. W całym kraju to już 70 tys. osób, w Tychach ponad 750. Niemal każdy z nas znał kogoś, kto stracił życie z powodu koronawirusa, okażmy więc solidarność z bliskimi, którzy stracili rodziców, małżonków, rodzeństwo czy ukochane dzieci. Pokażmy, że pamiętamy o wszystkich osobach, które odeszły – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji #NieZapominajmy jest Rafał Trzaskowski – Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, który zaprosił do udziału w niej wszystkie polskie miasta. Tychy są kolejnym, które włączają się do akcji i symbolicznie upamiętnią ofiary pandemii.

Majowe znoszenie obostrzeń

Według najnowszych decyzji rządu w maju otwierane są - w reżimie sanitarnym i z ograniczeniami - między innymi:

  • hotele
  • restauracje
  • kina
  • teatry
  • baseny
  • siłownie

Od 15 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Łagodzenie restrykcji ma następować w odstępach czasowych.