Tychy: Wręczył policjantom 200 zł łapówki. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

Tyscy policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość na ul. Beskidzkiej w Tychach. Zamiast mandatu mężczyzna zaproponował mundurowym łapówkę.

Śląska Policja
Śląska Policja

45-letni kierujący fiatem został zatrzymany we wtorek, 26 stycznia 2022 r., za przekroczenie prędkości i jazdę lewym pasem na ulicy Beskidzkiej w Tychach. Podczas kontroli drogowej policjanci zaproponowali kierującemu łącznie mandat w wysokości 850 złotych i 8 punktów karnych. Wtedy kierowca miał wręczyć 200 złotych funkcjonariuszom w zamian za „załatwienie” sprawy bez żadnych konsekwencji.

Nawet 10 lat więzienia!

W związku z wręczeniem łapówki mężczyzna został zatrzymany. Nie uniknął mandatu i dodatkowo odpowie za próbę skorumpowania policjantów. Za to posunięcie grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Śląska grupa SPEED

Do zadań zespołu należy nie tylko zatrzymywanie kierowców, którzy stwarzają poważne zagrożenie, przekraczając znacznie dozwoloną prędkość. Grupa SPEED zajmuje się także tymi, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań na drodze i popełniają inne wykroczenia, mogące być przyczyną tragicznych zdarzeń. Wykonywanie zadań służbowych policjantom tej specgrupy umożliwiają szybkie, nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory.

czytaj więcej:

Tyska drogówka

Walentynkowa akcja policji „Zwolnij! Jak kocha to poczeka”

159 1

Mandat wysokości pensji dla spóźnionego randkowicza

Mandat Tychy

Tychy. Kierowca otrzymał 3 tys. zł mandatu

Mandat 2500 złotych w Tychach

Kierowcy z „ciężką nogą” słono zapłacą

62 688248

Tychy/: Święta Bożego Narodzenia na drogach

Policja

Tyska grupa SPEED ukarała kierującą 14 punktami karnymi

telefon

Ktoś w Tychach udaje policjanta?