Akcja sprzątania lasu w najbliższą sobotę. Dołącz do tych, którym leży na sercu dobro środowiska naturalnego

Nadleśnictwo Katowice oraz Miasto Tychy w sobotę 22 maja 2021 roku organizują akcję zbierania śmieci pod hasłem „Las bez śmieci - wszystko zależy od nas!”.

Las

Rozpoczęcie sprzątania lasu planowane jest na godzinę 10:00 i odbędzie się przy ul. Pod Lasem w Tychach.

Połączona akcja Nadleśnictwa Katowice oraz Miasta Tychy ma na celu zwrócenie uwagi na problem śmiecenia. Chodzi o problem śmieci, które zamiast na wysypiska lub do zakładów przetwarzających odpady, trafiają do lasów, zaśmiecając i zanieczyszczając naturalne środowisko. Stanowią także zagrożenie dla dzikich zwierząt.

Mimo propagowania takich akcji, świadomość ekologiczna społeczeństwa nadal jest znikoma. Śmieci przybywa, i widać to zarówno przy szlakach turystycznych, jak i w głębi lasu, gdzie niektórzy pozostawiają nawet odpady wielkogabarytowe – informują leśnicy.

Plastik stanowi problem

Przedmioty wykonane z tworzyw sztucznych wciąż zalewają świat. Gdy już są niepotrzebne, to stają się trudnymi odpadami, które powinny zostać zutylizowane lub zrecynklingowane. Zamiast tego bardzo często spotykamy je – jako śmieci - w naszych lasach.

W akcji udział wezmą m.in. przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Urząd Miasta Tychy zadba o kontenery na śmieci oraz worki.