Tyscy pierwszoklasiści odwiedzili WORD w Tychach

Tyscy policjanci gościli w Oddziale Terenowym WORD Katowice z siedzibą w Tychach, gdzie przeprowadzili warsztaty z pierwszoklasistami. Dzieci miały okazję ćwiczyć pod okiem mundurowych właściwe zachowania podczas przejścia przez jezdnię w sali wyposażonej w wirtualne przejście dla pieszych. Funkcjonariusze przeprowadzili prelekcję w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

62 672772

Pierwszoklasiści, którzy odwiedzili Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego funkcjonującego w Oddziale Terenowym WORD Katowice w Tychach, mieli okazję uczyć się bezpiecznego przejścia przez jednię pod okiem mundurowych z Tychów.

Nauka poprzez zabawę

Nauka poprzez zabawę to najskuteczniejszy sposób, by dotrzeć do dzieci. Dzięki specjalnie wyposażonej sali, mogły one poćwiczyć na symulatorze wirtualnego przejścia dla pieszych. Ćwiczenia pobudziły młodych uczestników ruchu drogowego do aktywności oraz do zadawania pytań, na które odpowiadali funkcjonariusze.

Policjanci zwracali szczególna uwagę na posiadanie elementów odblaskowych na odzieży lub plecaku, podkreślając jak bardzo zwiększa to ich widoczność o zmroku.

Nie zabrakło także pytań na temat zawodu policjanta. W zajęciach dzieciom towarzyszyła także maskotka WORD Katowice, czyli Pan Zebra.

Dziękujemy za spotkanie i życzymy dzieciom zawsze bezpiecznej drogi do szkoły! - dziękują tyscy policjanci.