Tyscy policjanci rozmawiali z obywatelami Ukrainy o bezpieczeństwie w Polsce

Mundurowi z tyskiej komendy policji odwiedzili ośrodek, w którym przebywają osoby uciekające przed wojną w Ukrainie. Policjanci rozmawiali m.in. o bezpieczeństwie w Polsce. Działania informacyjno-edukacyjne mają na celu ułatwienie uchodźcom funkcjonowania w naszym kraju.

Tyscy policjanci realizując projekt „Safe in Poland” spotkali się z osobami pochodzącymi z Ukrainy. Celem spotkania były działania informacyjno-edukacyjne. Mundurowi w obecności tłumacza rozmawiali m.in. o bezpieczeństwie na drodze. – Odnalezienie się w nowej rzeczywistości będzie prostsze, a przede wszystkim bezpieczniejsze, jeśli osoby te będą kierować się obowiązującymi zasadami oraz będą wiedzieć, gdzie w razie potrzeby szukać pomocy – informują mundurowi.

O zagrożeniach w Polsce

Oprócz przedstawienia obowiązujących przepisów, policjanci ostrzegali także przed ewentualnymi zagrożeniami. Zaprezentowano opracowane w trzech językach broszury informacyjne, oraz filmy instruktażowe. W ulotkach znajdują się porady i informacje dla uchodźców dotyczące podstawowych norm prawnych, kontaktów do służb i instytucji pomocowych oraz podstawowych zagadnień prawa pracy w Polsce.

Uchodźcy zostali także poinformowani o zagrożeniach takich jak np. handel ludźmi, którego ofiarami mogą stać się obcokrajowcy. Najmłodsi uczestnicy spotkani otrzymali od policjantów kolorowanki i pluszami.

czytaj więcej:

Policja

Tyscy policjanci doskonalili swoje umiejętności

Studio dekorasyon vngzm4 P2 B Ts unsplash

Pracownicy TZUK uczą się zmian klimatu

Zameczek Myśliwski w Promnicach

Zamek Myśliwski w Promnicach. Jak przebiega remont?

Pojemnik na nakrętki Tychy

Nowy pojemnik na nakrętki w mieście!

Zabezpieczenia podczas meczu w Tychach

Ponad 300 policjantów zabezpieczało mecz

Bar Papry

Czy przy Paprocanach pojawi się nowy lokal gastronomiczny?

Woda

Ceny wody pójdą w górę. Sprawdź, o ile!