Tyscy policjanci z okazji Dnia Babci i Dziadka przypominają o bezpieczeństwie na drodze

Komenda Miejska Policji w Tychach przypomina, że w ostatnich trzech latach w wypadkach drogowych z udziałem pieszych zginęło 118 osób mających ponad 50 lat. Policjanci zwracają uwagę, że Dzień Babci i Dziadka to najlepszy czas, żeby zadbać o bezpieczeństwo starszego pokolenia.

KMP Tychy
Policja w Tychach

Mundurowi z okazji Dnia Babci i Dziadka przypominają o bezpieczeństwie osób starszych w ruchu drogowym. Seniorzy są zarówno kierowcami, jaki pieszymi. – Kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego powyżej 50. roku życia jest kluczowe dla poprawy ich bezpieczeństwa – mówią tyscy policjanci. Dzień Babci i Dziadka w 2022 r. jest odpowiednio 21 i 22 stycznia.

Ostatnie 3 lata na tyskich drogach

Policjanci informują, że od początku 2022 r. na drogach w mieście zginęło 4 pieszych, wszystkie osoby były w wieku powyżej 60 lat. W ostatnich trzech latach w 1043 wypadkach z udziałem pieszych powyżej 50. roku życia śmierć poniosło 118 osób, a 936 zostało rannych.

– Wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę, że z wiekiem u większości osób spada sprawność fizyczna i ruchowa. W związku z tym podczas korzystania z drogi należy zachować podwyższone środki ostrożności, a w szczególności stosować zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego. Oczywiście musimy też pamiętać o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego – informują policjanci.