Policjanci złapali na gorącym uczynku 26-letniego złodzieja recydywistę

26-latek ukradł paliwo z baku ciężarówki. Śledczy z Tychów postawili mu łącznie aż 6 zarzutów. Ponieważ okazał się recydywistą, od razu trafił do aresztu.

Złodziej za kratkami

Policjanci z Wydziału Prewencji tyskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 26-letniego złodzieja, który akurat kradł paliwo z baku pojazdu ciężarowego. Mężczyzna próbował zbiec z miejsca zdarzenia, bezskutecznie. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany. Trafił w ręce policjantów, a śledczy zgromadzili obciążający go materiał dowodowy.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu już wcześniej podejrzewali go o szereg przestępstw popełnionych na terenie Tychów.

26-latek był poszukiwany od około 3 miesięcy

Mężczyzna był wcześniej zatrzymywany za przestępstwa przeciwko mieniu. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie aż 6 zarzutów, między innymi kradzieży sklepowych oraz kradzieży z włamaniem, a także jednego usiłowania włamania. Łupem recydywisty padały najczęściej:

  • artykuły spożywcze,
  • alkohol,
  • paliwo.

Wartość skradzionego mienia to ponad 5,5 tys. zł

Sąd Rejonowy w Tychach zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione czyny grozi mu nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

czytaj więcej:

Osiedle A

Nagroda dla tyszan za udział w spisie

Tychy

Gdzie w Śląskiem mieszka najwięcej milionerów?

Policja

Tyscy policjanci doskonalili swoje umiejętności

„Silesia Incognita”

Śląski europoseł w tyskiej szkole

38 660095

Pirat drogowy z Bojszów zatrzymany!

35 658646

Antyterroryści zatrzymali w Tychach przestępców

Drogówka

Akcja tyskiej drogówki "Prędkość"