Tyscy sportowcy ponownie zaskoczyli. Karolina Naja ze złotym medalem Mistrzostw Europy

O tyskich sportowcach po raz kolejny zrobiło się głośno. Kajakarka - Karolina Naja wraz z Anna Puławską zdobyły złoty medal podczas Mistrzostw Europy. Natomiast wychowanek Bastionu Tychy - Marcin Held wygrał walkę na gali PFL 9 w Londynie.

UM Tychy
Karolina Naja kajakarka z Tychów

W sobotę, 20 sierpnia kajakarki - Karolina Naja z Tychów oraz Anna Puławska z Mrągowa zdobyły złoty medal Mistrzostw Europy w kajakarstwie w konkurencji K2 500 m. Polki pokonały w Monachium Belgijki o 0,81 sekundy. Na trzecim miejscu uplasowały się Niemki. Polki zakończyły konkurencję w czasie 1:41.418.

Przypomnijmy, że ponad dwa tygodnie temu Naja i Puławska również sięgnęły złoty medal, tym razem na Mistrzostwach Świata w kanadyjskim Halifax. Polki triumfowały w konkurencji K2 na 500 metrów.

Zwycięska walka Marcina Helda

Marcin Held, który jest wychowankiem centrum sportowego Bastion Tychy, w niedzielę 21 sierpnia pokonał swojego rywala Mylesa Price'a. W Londynie podczas walki MMA dla organizacji Professional Fighters League od początku kontrolował przebieg pojedynku z Irlandczykiem.

Held dominację potwierdził poddaniem w drugiej rundzie. Polak ciasno chwycił głowę przeciwnika i zapiął na szyi duszenie gilotynowe, które Price odklepał. Marcin Held odniósł w Londynie 28. wygraną w zawodowej karierze. Dzięki wygranej może liczyć na udział w kolejnym turnieju wagi lekkiej PFL, którego stawką jest aż milion dolarów.

- Wiecie jakie to uczucie kiedy w obcym państwie słychać z trybun swoich kibiców? Rewelacyjne ! Dziękuję za obecność na żywo i przed telewizorami/komputerami i masę pozytywnych słów przed walką. Dziękuję szczególnie tym którzy są ze mną w tych dobrych ale też w gorszych chwilach - skomentował swoją wygraną Marcin Held na mediach społecznościowych.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Muaythai

Valentin Ezmer Witkowski z Klubu Sportowego Ronin, w ubiegłym tygodniu zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata Muaythai IFMA 2022. Tyszanin w półfinałowej walce przegrał z Rosjaninem Arseniyem Bulginovem. Wiktowski stoczył wyrównany pojedynek i nie odpuszczał rywalowi. Ten jednak zdołał uchronić się przed jego kopnięciami.

Witkowski jest także Mistrzem Polski, dzięki czemu 8 sierpnia został powołany do młodzieżowej reprezentacji Polski, z którą wyjechał na wyżej opisane Młodzieżowe Mistrzostwa Świata rozgrywane w Malezji.