Tyscy strażnicy miejscy pomogli osłabionej sarnie. Trafiła pod opiekę specjalistów

Straż Miejska Miasta Tychy poinformowała, że 6 stycznia do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o prawdopodobnie rannej sarnie na ul. Głównej. Strażnicy miejscy od razu ruszyli zwierzęciu na pomoc.

Straż Miejska Tychy
Original 1

Strażnicy miejscy, którzy udali się na miejsce odnaleźli zwierzę. Sarna miała być bardzo osłabiona i niewykluczone że mogła brać udział w zdarzeniu drogowym, a w popłochu i amoku uciekła w pobliże niedalekich zabudowań. Strażnicy sami zabezpieczyli zwierzę, oraz przewieźli je do „Leśnego Pogotowia” w Mikołowie – Kamionce, gdzie trafiła pod opiekę specjalistów.

Pomoc zwierzętom

Jak informują strażnicy miejscy Straż Miejska w Tychach, podejmuje interwencje nie tylko w przypadku zwierząt domowych jak psy czy koty, ale także dzikich jak sarny czy dziki. Niejednokrotnie zdarza się tak, że strażnicy są pierwsi na miejscu kolizji w którym ucierpiało dzikie zwierzę. Wiedza oraz doświadczenie, pozwala na profesjonalne udzielenie pomocy rannemu zwierzęciu.

– Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę – dodają strażnicy miejscy cytując przepisy o ochronie zwierząt.

czytaj więcej:

L

Służby kontrolują miejsca, w których przebywają bezdomni

Original

Tyszanie i strażnicy miejscy pomagają osobom bezdomnym

Patrol z Mikołajem

Mikołaj wraz z policjantami patrolował Tychy!

NZK u mężczyzny w Tychach

Śmierć mężczyzny przy restauracji w Tychach

Rowan heuvel e S Pe2 Emr E unsplash

Tyskie dni trzeźwości. Bezpłatne dyżury terapeutów

Mika baumeister J5yo GZ Ldp SI unsplash

Tyska policja ostrzega przed cyberprzestępcami!

35 664186

Szczegóły odnalezienia zaginionej 63-latki