Tyscy uczniowie w konkursie kulinarnym! Sprawdź, jak zagłosować

Uczniowie z Zespołu Szkół Nr 7 w Tychach biorą udział w konkursie kulinarnym "Sztuka Mięsa". O tym czy przejdą do finału zadecydują polubienia na Facebook'u.

Facebook / Sztuka Mięsa
Konkurs Sztuka Mięsa

Celem konkursu Sztuka Mięsa jest podniesienie kwalifikacji gastronomicznej uczestników. Poprzez konkurs uczniowie edukują się w dziedzinie zawodowej. Sam konkurs skierowany jest do uczniów szkół gastronomicznych.

Jedyna taka szkoła w województwie

Co ciekawe, szkoły biorące udział w konkursie zostały wybrane losowo po jednej z każdego województwa. To właśnie młodym kucharzom z Zespołu Szkół Nr 7 w Tychach udało się dostać do konkursu, który składa się z trzech etapów.

I Etap:

Warsztaty dedykowane są dla grup składających się do 15 osób. Główny prowadzący e-warsztaty znajdujący się w studio kulinarnym łączy się przez internet z daną szkołą. Placówki biorące udział w warsztatach otrzymują od organizatora produkty spożywcze lub zwrot kosztów za produkty do gotowania oraz fartuchy. Uczestnicy mają za zadanie przygotowanie własnej interpretacji dwóch potraw (przystawka oraz danie główne) gdzie głównym składnikiem jest mięso wieprzowe.

Rozpoczynając warsztaty prowadzący demonstruje przygotowanie własnej interpretacji dań z wykorzystaniem wieprzowiny, omawia wykonanie dań oraz zastosowanych technik. Po prezentacji prowadzącego, uczestnicy wspólnie przygotowują swoją potrawę. Czas warsztatów wynosi około dwóch godzin.

Po zakończeniu e-warsztatów w placówce pojawia się relacja z przeprowadzonych warsztatów ( w tym opis, zdjęcia potraw, zdjęcia grupy) Na Facebooku, Instagram i You Tube. Aby dostać się do finału, każda grupa ma za zadanie uzyskać jak najwięcej polubień i udostępnień. Im więcej reakcji na udostępniony materiał (post z własnej szkoły) tym bardziej rosną szanse szkoły aby dostać się do finału. Głosowanie będzie trwało do 7 dni od zakończenia wszystkich e-warsztatów z 16 szkołami. Przebieg zadania będzie dokumentowany i na bieżąco udostępniany w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, You Tube). Każdy z uczestników biorących udział w I etapie otrzyma upominek kulinarny

II Etap - Finał

Finał odbędzie się we wskazanym przez Organizatora Konkursu profesjonalnym studio kulinarny. W finale mają wystąpić 3 szkoły, które zdobędą największą ilość polubień i udostępnień.

Uczestnicy finału mają do przygotowania przystawkę i danie główne z wieprzowiny i przedstawiają je w formie bufetowej. W kuchni może przebywać jednocześnie maksymalnie 5 osób, pozostałe osoby przygotowują stół, serwują dania i dbają o porządek.

Podczas zmagań finałowych oceniana będzie również przez jurora technicznego czystość pracy, wykorzystanie produktów, poprawne wykorzystanie technik kulinarnych, oraz posprzątanie stanowiska po zakończeniu pracy.

Nagrody dla szkół biorących udział w Finale:

  • I miejsce- wartość 6000,00 zł
  • II miejsce- wartość 4500,00 zł
  • III miejsce- wartość 2500,00 zł

Każdy z uczestników otrzyma również fartuch, upominek kulinarny oraz pamiątkowy dyplom.