Tyscy wandale skazani prawomocnym wyrokiem sądu. Będą musieli odpracować karę

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba na swoim profilu na Facebook’u, że osoby, które dokonały zniszczeń w październiku 2020r. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Paprocany” zostały pociągnięte do odpowiedzialności.

Zniszczenia Paprocany

Pod koniec zeszłego roku, a dokładnie w październiku 2020 roku. Andrzej Dziuba poinformował o zniszczeniach na terenie O. W. „Paprocany”. Jak pisał Prezydent Tychów – wandale zniszczyli lampy oraz uszkodzili drewniane palisady na terenie Paprocan.

Decyzja Sądu

Jak informuje Prezydent, otrzymał on dzisiaj 7 czerwca 2021 roku pismo z Sądu Rejonowego w Tychach. W treści pisma znajdował się prawomocny wyrok jaki otrzymało dwóch sprawców tego aktu wandalizmu. Z wyroku wynika, że skazani będą musieli zapłacić na rzecz miasta Tychy ponad 27 tys. złotych tytułem naprawienia szkody. Sprawcy otrzymali także karę 10 miesięcy pozbawienia wolności, która będzie polegać na wykonywaniu prac społecznych przez 20 godzin miesięcznie.

Mam nadzieję, że ten wyrok będzie przestrogą dla każdego, komu przyjdzie do głowy niszczenie naszej wspólnej własności. – Prezydent Andrzej Dziuba