Tyska burgerownia uległa zniszczeniu w wybuchu gazu. Zbiera pieniądze na remont

Burgerownia Juicy Lucy w Tychach została zniszczona w wybuchu gazu. Właściciele i pracownicy proszą o pomoc w remoncie i ponownym otwarciu lokalu. Założyli internetową zbiórkę pieniędzy

Do wybuchu gazu w lokalu Juicy Lucy przy al. Jana Pawła II w Tychach doszło w piątek, 23 września, około godz. 17.45.

- Przed przyjazdem służb budynek opuścili wszyscy jego użytkownicy. Dwie osoby zostały poszkodowane. Na miejscu pracowało sześć zastępów Państwowej Straży Pożarnej - informowała wówczas mł. bryg. Aneta Gołębiowska, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach.

Uszkodzony został także sąsiedni lokal. Jedna osoba trafiła do szpitala z powodu oparzeń.

Juicy Lucy zbiera na remont lokalu

Burgerownia działała w tym miejscu od listopada 2020 roku, codziennie przyjmując dziesiątki gości.

- Zawsze staraliśmy się zrobić wszystko, aby każdy wyszedł z lokalu uśmiechnięty i zadowolony – napisała ekipa Juicy Lucy na portalu Zrzutka.pl. - Większość lokalu spłonęła oraz uległa zniszczeniu wskutek wybuchu i pożaru. W jednej chwili straciliśmy miejsce pracy, dorobek życia i jedyne źródło dochodu. Nadal nie jesteśmy w stanie pozbierać myśli po tych tragicznych wydarzeniach.

W związku z tym założono internetową zbiórkę pieniędzy, aby zapłacić za remont, którego kosztów w całości nie pokryje ubezpieczenie. Cel? 150 tys. złotych.

- Pieniądze, które uda nam się zebrać chcemy w całości przeznaczyć na pokrycie kosztów remontu i odbudowy tego co straciliśmy w jednej chwili - deklaruje ekipa Juicy Lucy.