Tyska Gala Kultury 2024 z AUKSO i Motion Trio

21 marca o 18 w sali koncertowej tyskiej Mediateki odbędzie się tegoroczna edycja Tyskiej Gali Kultury - imprezy honorującej działających w mieście i na jego rzecz twórców oraz krzewicieli kultury. Imprezę uświetni wspólny występ orkiestry AUKSO i grupy Motion Trio.

Tyska Gala Kultury
Spośród artystów, popularyzatorów i pracowników instytucji kultury aktywnych w Tychach i zgłoszonych jako nominowani wybrani zostaną ponownie laureaci nagród firmowanych przez zarząd miasta Tychy. Kandydatów mogą zgłaszać mieszkańcy, organizacje i związki twórcze.

Impreza kontynuowana jest od 1996 roku.

Być może poznamy także zwycięzcę nagrody specjalnej - Tyskiego Ambasadora Kultury, czyli osobę, grupę lub instytucję szczególnie zasłużoną dla promowania wizerunku miasta.

Okrasę muzyczną wydarzenia zapewnią gospodarze auli w Mediatece i zdobywcy tej nagrody w zeszłorocznej edycji - orkiestra kameralna AUKSO, do której w trakcie godzinnego koncertu dołączy eksperymentalna grupa akordeonowa Motion Trio.

To nie jest akordeon twojego dziadka, ani nawet ojca (…)Ich arsenał ma siłę rażenia, która może konkurować z organami rurowymi, ale też elektronicznie generowanym techno – pisano o Motion Trio w prestiżowym „Jazz Times”.

Bilety na galę w cenie 60 złotych dostępne będą na stronie ticketmaster.pl.

Spacer Paprocański

Może Cię zainteresować:

Charytatywne topienie Marzanny na Paprocanach

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/03/2024

Stella 2

Może Cię zainteresować:

Powrót do przyszłości. Wystawa o Stelli, najśmielszym tyskim osiedlu

Autor: Arkadiusz Korejwo

19/03/2024

.Światła Środuli - lśnienie", obraz Jacka Rykały

Może Cię zainteresować:

Między pięknem a przerażeniem. Przekrój sztuki Jacka Rykały w Tichauerze

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/03/2024