Tyska grupa SPEED złapała pirata drogowego

Najczęstszym wykroczeniem popełnianym na drogach jest przekroczenie dozwolonej prędkości. Tyska grupa SPEED zatrzymała pirata drogowego, który przekroczył dozwoloną prędkość o 102 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi.

62 635429 g

Grupa SPEED codziennie patroluje tyskie drogi, szczególnie te, na których najczęściej dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości. Policjanci podczas prowadzonych działań, zatrzymali mężczyznę, który pędził lewym pasem ruchu po drodze S1. Kierujący samochodem 26-latek, poruszał się z prędkością 222 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 km/h. Za szaleńczą jazdę i brak wyobraźni mężczyzna został ukarany mandatem oraz 12 pkt karnymi.

Jednostka do walki z piratami drogowymi

Grupa SPEED to specjalna jednostka, poruszająca się najnowszymi pojazdami, które są wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. W jednostkach działają najbardziej doświadczeni policjanci z wydziałów ruchu drogowego. Ich zadaniem jest przede wszystkim eliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze, które powstają wskutek niedostosowania się kierowców do obowiązującej na drodze dozwolonej prędkości.

Kierowco zwolnij!

Przekraczając dozwoloną prędkość, nie tylko skracamy czas swojej jazdy, ale możemy również skrócić swoje życie. W najlepszym przypadku możemy otrzymać mandat czy uszkodzić samochód, ale często brawurowa jazda kończy się śmiercią kierowcy lub pieszych. Starajmy się jeździć rozważnie i stosować się do obowiązujących nas przepisów na drodze.

fot. KMP w Tychach