Tyska radna Anita Skapczyk odeszła z klubu radnych PiS

W piątek 7 stycznia 2022 roku Anita Skapczyk poinformowała na swoim profilu na Facebook'u o odejściu z klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Tychach.

fot. FB/Anita Skapczyk - Radna Miasta Tychy
Radna Anita Skapczyk

Tyska radna poinformowała o złożeniu rezygnacji z członkostwa w PiS, czego konsekwencją jest decyzja o wystąpieniu z klubu radnych. Zamierza być radną niezrzeszoną oraz skupić się na pracy samorządowej dla dobra mieszkańców.

- Moja decyzja o wystąpieniu z klubu to naturalna konsekwencja złożenia rezygnacji z członkostwa w PiS. Jest to decyzja przemyślana. Jestem zwolennikiem współpracy dla dobra wspólnego, chcę iść drogą środka. Zamierzam być radną niezrzeszoną i skupić się na pracy samorządowej, współpracując z koleżankami i kolegami z rady dla dobra mieszkańców naszego miasta - poinformowała Anita Skapczyk na swoim profilu na Facebook'u.

Zapytaliśmy tyską radną o plany co do przyszłej kariery politycznej. Oczekujemy na komentarz.

W wyborach samorządowych na prezydenta Tychów w 2018 roku Anita Skapczyk startowała jako kontrkandydatka Andrzeja Dziuby i uzyskała 12 206 głosów. Obecnie urzędujący prezydent miasta otrzymał 38 063 głosów. W wyborach samorządowych na prezydenta miasta w 2014 roku jednym z kandydatów Andrzeja Dziuby był startujący z PiS Grzegorz Kołodziejczyk, który w 2021 roku został usunięty z klubu i przeszedł do klubu radnych Andrzeja Dziuby. Więcej na temat usunięcia: Tyski radny Grzegorz Kołodziejczyk usunięty z klubu radnych PiS